Diego Carlos (paremal) tõi Sevillale järjekordse tiitli.Foto: AP/Scanpix
21. august 2020, 23:59

KUUEST KUUS! Sevilla ei oska Euroopa liiga finaalis kaotada

Sevilla jalgpalliklubi on UEFA Euroopa liiga tšempion. Jälle! Reede õhtul Kölnis peetud finaalis võideti 3 : 2 Milano Interit. See omakorda tähendab, et Sevilla on sama turniiri finaali jõudnud kuus korda ja alati lahkunud karikaga.

2006 alistati 4 : 0 Middlesbrough, 2007 penaltiseeria järel Espanyol, 2014 penaltiseeria järel Benfica, 2015 3 : 2 Dnipropetrovski Dnipro, 2016 3 : 1 Liverpool ja nüüd 3 : 2 Inter.

Tänavune finaal ise oli meeleolukas. Viiendal minutil teenis Romelu Lukaku penalti, mille ta koheselt ise ka realiseeris. 12. minutil viigistas Sevilla poolelt seisu Luuk de Jong, sama mees viis Hispaania tiimi 33. minutil juhtima. 36. minutil skooris peaga Diego Godin, 2 : 2! Viimane sõna jäi aga Diego Carlosele, kelle võiduvärav sündis 74. minutil. Just tema põhjustas matši alguses penalti, kuid otsustas lõpuks karika saatuse.

Mitte ükski tiim pole võitnud Euroopa liigat ega selle eelkäijat UEFA Cupi rohkem kui Sevilla. Kolme triumfi peal on Liverpool, Juventus, Inter ja Madridi Atletico.