Luka DoncicFoto: USA TODAY Sports/Scanpix
22. august 2020, 09:41

VIDEO | Doncic sai vigastada, Philadelphial ja Brooklynil on selg vast seina

Korvpalliliigas NBA jätkati play-off mängudega, õhtu põnevaimas vastasseisus alistas Los Angeles Clippers Dallas Mavericksi 130 : 122 ning asus seeriat 2 : 1 juhtima.

Play-offi avaringis jõudsid edasipääsu lävele Boston Celtics ja Toronto Raptors. Esimene neist alistas Philadelphia 76ersi 102 : 94 ning teine Brooklyn Netsi 117 : 92. Boston ja Toronto läksid sellega nelja võiduni peetavat seeriat 3 : 0 juhtima.

Läänekonverentsis purustas kuuenda asetusega Utah Jazz kolmandana asetusega Denver Nuggetsi lausa 124 : 87 ning asus seeriat 2 : 1 juhtima. Jazzi parimateks skoorijateks oli 27 punkti toonud Mike Conley ja temast 3 silma vähem visanud prantslane Rudy Gobert.

Los Angeles Clippersi ja Dallas Mavericksi mängu alustas paremini Clippers ja poolajaks oli tablool nende eduseis 78 : 64. Kolmandal veerandajal kärises vahe veelgi, suur hoop oli Dallasele ka Luka Doncici vigastus.

21aastane sloveen vigastas kolmandal veerandajal hüppeliigest ja kuigi ta üritas veel mängida, siis peale neljanda veerandi avaminuteid noormeest platsil ei nähtud. Klubi peatreeneri sõnul on lahtine, kas Doncic saab järgmises kohtumises platsile.

Üleplatsimeheks kerkis Clippersi ääremängija Kawhi Leonard, kelle arvele jäi 36 punkti, üheksa lauapalli ning kaheksa tulemuslikku söötu. Mavericksi edukaim skoorija oli lätlane Kristaps Porzingis, kes lisaks 34 silmale noppis 13 lauapalli. Kuigi Doncici õhtu lõppes enneaegselt, siis ta sai ikkagi kirja kolmikduubli, sest 13 punkti kõrval võttis ta 10 lauapalli ja andis 10 resultatiivset söötu.

21aastat ja 175 päeva vana Doncic on NBAs ajaloo nooruselt kolmes mängija, kes on play-offis kolmikduublini jõudnud. Temast nooremalt suutsid seda legendaarsed Magic Johnson ja LeBron James.