Henri Järvelaid.Foto: Martin Ahven
Toimetas Kadi Parts 24. august 2020 21:23
Eesti jalgpallur Henri Järvelaid liitus Taani esiliigas mängiva klubi Vendsyssel FF-iga. Flora klubi pikaaegne vasak äärekaitsjast iluväravate lööja Järvelaid sõlmis Taani klubiga lepingu kuni 2023. aasta juunini, vahendas FC Flora koduleht.

Järvelaid on Flora meeskonnas mänginud alates 2015. aastast kuniks praeguseni, olles vahepeal käinud laenul JK Tammekas (juuli 2018 – detsember 2018). Flora esindusmeeskonnas on Järvelaid tegusid teinud alates 2017. aastast ning selle aja vältel käinud väljakul 93. korral ja löönud 11 väravat. Eelmisel aastal valiti tema värav ka Premium liiga aasta ilusaimaks väravaks.

Vendsyssel FF mängib Taani esiliigas ning viimati mängis kõrgliigas 2018. aastal. 

Järvelaid kommenteeris ise üleminekut: “Minuni jõudis pakkumine Taanist veidi vähem kui nädal tagasi ning ega siin suurt midagi mõelda polnud, Taani teada-tuntud jalkariik. Arutasin pakutut perega ning sain minekuks rohelise tule. Vendsyssel FF’i eesmärgid on tõusta niigi tugeva tasemega esiliigast tagasi kõrgliigasse ning teen endast oleneva, et püstitatud eesmärk täide viia ning Eesti lippu kõrgel hoida!” 

Spordidirektor Norbert Hurt sõnas Henri Järvelaiu lahkumise kohta nii: “Järvelaiu mineku taga on Ken Kallaste Floraga liitumine. Ken on meile sobiv persoon, kelle toomisega soovisime noorele meeskonnale kogemust ja kvaliteeti juurde tuua. Samas saime aru, et see on ainuvõimalik sellisel juhul, kui leiame uue väljundi Henri Järvelaiule, mida me ka tegime.”