Anett Kontaveit.Foto: Martin Ahven
25. august 2020, 20:02

SUPER! Kontaveit pääses Cincinnatis kindla võiduga veerandfinaali

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Cincinnati turniiri kolmandas ringis Marie Bouzkovaga (WTA 48) tulemusega 6 : 3, 6 : 3 ning edenes veerandfinaali.

Tasavägiselt alanud matšis suutis 24aastane eestlanna seisul 4 : 3 vastase serv murda. Järgmises geimis päästis Kontaveit kaks murdepalli ning võitis avaseti. Seejärel asus jäi ta tšehhitari vastu teises setis 0 : 2 kaotusseisu, ent võitis siis neli geimi järjest. Bouzkova suutis küll veel eestlanna servi murda, kuid viimased kaks geimi kuulusid Kontaveidile.

Viimsest üheksast matšist kaheksa võitnud Kontaveit kohtub veerandfinaalis Naomi Osaka (WTA 10.) ja Dajana Namstrenka (WTA 25.) vahelise mängu võitjaga.

Eile oli 24aastane Kontaveit alistanud maailma 54. reketi šveitslanna Jil Teichmanni  numbritega 6:3, 6:4. Bouzkova oli aga serveerinud üllatuse: 22aastane Tšehhi tennisist alistas tulemusega 2 : 6, 7 : 5, 6 : 2 Petra Kvitova (WTA 12.).

Kontaveit ja Bouzkova polnud varem omavahel mänginud.

19:29

Võit! Kontaveit alistab Bouzkova tulemusega 6 : 3, 6 : 3 ning edeneb veerandfinaali

19:26

Bouzkova võidab aga geimi ning asub seisul 3 : 5 servima.

19:19

Kontaveit juhib teist setti 4 : 2.

19:08

Kontaveit jäi 0 : 2 taha, ent suudab viigistada. 6 : 3, 2 : 2 eestlanna poolt vaadatuna.

18:55

Teise seti esimese geimi võidab Bouzkova.

18:53

Kontaveit on pärast koroonapausi võitnud seitsmest matšist kuus. Ainuke kaotus tuli vastu võtta Palermo turniiri finaalis. Eestlanna on heas vormis, pole midagi öelda!

High-quality opening set goes to No.12 seed Anett Kontaveit, 63 over Marie Bouzkova.

Kontaveit 6-1 on the restart (Palermo final). #CincyTennis

— WTA Insider (@WTA_insider) August 25, 2020

18:49

Ja Kontaveidile avasett. Viimases geimis oli eestlannal neli võimalust servida setivõidule, viimase korraga see ka õnnestus.

18:40

Nüüd õnnestub see aga Kontaveidil, kes pääseb 5 : 3 juhtima.

18:36

Kontaveit on pääsenud esimest setti 4 : 3 juhtima. Matš on seni küllaltki tasavägiselt kulgenud, mõlemad on suutnud võidukad olla oma servil. Viimases geimis oli Bouzkoval kaks võimalust eestlanna serv murda.