Jalgpall

ESPN: Guardiola ja Messi arutasid võimalikku üleminekut Manchester City'sse 

Toimetas Mart Treial, 26. august 2020 12:04
VANAD SÕBRAD: Pep Guardiola ja Lionel Messi töötasid aastaid koos FC Barcelonas. Kas uuel hooajal kaitsevad nad koos Manchester City värve?Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpallimaailma kuumim teema on kahtlemata planeedi ühe parima pallivõluri Lionel Messi soov FC Barcelonast lahkuda. ESPN kirjutab oma allikatele tuginedes, et Messi arutas eelmisel nädalal Pep Guardiolaga telefonitsi võimalikku üleminekut Manchester City'sse.

Ka Esporte Interativo ajakirjanik Marcelo Bechler, kes teatas esimesena Neymari Barcelonast lahkumisest, väidab, et Messi soovib jätkata karjääri City's.

Samal teemal

Messi šokeeris Barcelonat eile, kui teatas klubile, et soovib sel suvel ehk aasta enne lepingu lõppemist Katalooniast lahkuda. Klubi palus tal jääda, kuid erinevates välismaa meediaväljaannetes levivad infokillud jätavad mulje, et Messil pole plaaniski Barcelonas jätkata. Pigem näib küsimus olevat juriidikas, kas argentiinlane pääseb oma kauaaegse tööandja juurest tulema tasuta või peab keegi maksma 700 miljoni euro suuruse väljaostusumma.

Messi loodab aktiveerida 2017. aastal lepingusse lisatud klausli, mis lubab tal iga hooaja järel ühepoolselt ja tasuta meeskonnast lahkuda. Barcelona viitab vaidluses sellele, et klausel aegus juunikuus. Segaduse peamine põhjus on mõistagi koroonaviiruse pandeemia, mis pööras võistluskalendri pea peale.

Hispaania väljaanne AS kirjutab, et Barcelona püüab jõuda Messiga kokkuleppele, et argentiinlane lahkuks klubist ühe euro võrra suurema summa eest kui Neymar ehk 222 miljoni ja ühe euro eest. Kohtuvaidlust klubi legendiga tahetakse vältida.

ESPN teatas esmaspäeval, et City on kõvasti arvutusi teinud, et mõista, kas nad suudaksid Messi palgata ilma finantsilise ausa mängu reegleid rikkumata. Kui varem tembeldati see võimatuks missiooniks, siis nüüd on erinevad allikad ESPNile kinnitanud, et City leeris valitseb Guardiola ja Messi vestluse järel optimism. Treener Guardiola ja Messi töötasid aastatel 2008–12 koos Barcelonas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee