Jalgpall

BLOGI | KOLMEST NULL: Paide kaotas Leedu ja Levadia Fääri saarte hõbedameeskonnale 

Eigo Kaljurand, 27. august 2020 23:41
Vjatšeslav Zahovaiko (vasakul) ega Kristjan Pelt neljapäeval Žalgirise vastu ei saanud.Foto: Erki Parnaku
Jalgpalli Euroopa liiga esimeses eelringis pidas oma ajaloo esimese euromängu Paide Linnameeskond, kes kaotas võõrsil 0 : 2 Vilniuse Žalgirisele. FCI Levadia ja Fääri saarte meeskonnaga B36 kohtumine läks lisaajale, kus Eesti klubi sai valusa 3 : 4 kaotuse. Kuna möödunud nädalal alistas FK Suduva penaltidraamas FC Flora, siis seni on Eesti klubid kaotanud kõik kolm tänavust euromängu.

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko usaldas Vilniuse Žalgirise vastu algkoosseisu ainult Eesti mängijad, kuid avaminuteil see edu ei toonud. Koduväljakul pallinud Leedu tiim alustas marulise survega, mis kandis vilja juba 9. minutil. Paremkaitsja Saulius Mikoliunas tsenderdas palli kasti ja Paide kaitsjaid suutis ennetada Žalgirise tipuründaja Andrija Kaludjerović, kes vajutas palli jõuga võrku.

Teenitud värava järel Žalgiris rahunes ja Paide pääses paremini mängu. Heast kohast pääsesid löögile Henri Anier ja Edgar Tur, kuid esimese soorituse pareeris väravavaht ja teise kaitsjad. Kuid 32. minutil harutas Žalgiris Paide kaitse taaskord lahti.

Liviu Antal mängis serblase Kaludjeroviciga seina ja pääses Mait Toomiga silmitsi. Korra Rumeenia koondist esindanud 31aastane Antal sellist võimalust kasutamata ei jätnud ja lõi palli Toomi jalgevahelt sisse. Seisuga 2 : 0 avapoolaeg ka lõppes.

Teisel poolajal oli Žalgiris väga lähedal kolmanda värava löömisele. Korra käis pall Joseph Saliste jalast oma värava postis, mitmel korral päästsid meeskonna Mait Toome suurepärased tõrjed. Kuigi Zahovaiko tõi teisel poolajal platsile ründava orientatsiooniga Edrisa Lubega, Bruno Caprioli ja Deabeasi, siis suurepäraseid võimalusi Paidel ei tekkinudki. Korra sai nimetatutest viimane 7 meetrilt peale lüüa, kuid selle soorituse võttis ära Leedu satsi kollkipper Martin Berkovec.

Avavärava autor Kaludjerovic näitas klassi kohtumise lõpus, kui saatis kauglöögi posti, mis jäi ka mängu viimaseks heaks väravavõimaluseks. Euromängude debüüdi teinud Paide pidi leppima teenitud 0 : 2 kaotusega, sealjuures tegi Žalgiris 21 pealelööki Paide 7 vastu.

Vilniuse Žalgiris - Paide Linnameeskond 2:0 (2:0)
9. Andrija Kaludjerovic, 32. Liviu Antal

Levadia pidi Fääri saartel hakkama saama mitme põhitegijata. Eelnevatel aastatel teenitud mängukeeldude tõttu jäid kohtumisest eemale Bogdan Vaštšuk ja Robert Kirss, õigeks ajaks ei saanud viisat tehtud ukrainlane Juri Kolomojets ega kamerunlane Aime Gando Biala, lisaks jäi viimasel hetkel kohtumisest eemale Igor Žurahhovski.

Kohtumise algust valitsesid külalised. Algkooseisu edutatud 17aastane Artjom Komlov andis 19. minutil vasakult äärelt tsenderduse penaltipunkti, kust sai vajutada Markus Jürgenson, kuid väravavaht tegi väga hea tõrje. Vaid kolm minutit hiljem sai sama mees samast kohast uuesti proovida.

Levadia ründaja Manucho tõmmati vastaste kastis maha, mistap kohtunik määras 11 meetri karistuslöögi. Lööma läks Jürgenson, kes saatis palli posti. Kuigi avapoolajal kukkus mõlemale tiimile veel poolvõimalusi, siis väravaid esimese 45 minuti jooksul ei nähtud.

Teisel poolajal läks mõlema meeskonna väravasoon lahti. 52. minutil sai Mark Oliver Roosnupu hea eeltöö järel palli Karl Rudolf Õigus. 21aastane poolkaitsja saatis lihtsa pettega kaitsja kohvile ning virutas palli kümnelt meetrilt püüdmatult võrku.

Järgnevaid minuteid valitses Tallinna tiim ja Levadia teine värav näis aja küsimus, kui ühtäkki oli tablool Torshavni B36 2 : 1 eduseis. 72. minutil unustati nurgalöögi ajal vabaks taanlasest ründaja Sebastian Pingel ja neli minuti hiljem lasti samal mehel taas peaga skoorida, seekord mänguolukorrast.

79. minutil suutis Levadia viigistada, kui Komlov tsenderdas kasti madala palli, mis sai kaitsjast rikošeti ja kukkus Trevor Elhi jalale, kes virutas selle ühe puutega etteposti. Mängu normaalaeg lõppes seisuga 2 : 2 ja meeskondi ootas lisaaeg. Seda oli mängitud 11 minutit, kui Levadial õnnestus taas mängu juhtima minna.

Kruglov saatis Roosnupu suunas pika palli, kust see sai kaitsjast puute ning jäi kasti vabaks. Manucho suutis kehaga Fääri saarte mängijad eemale suruda ja palli jõuga vastase kollkiprist mööda lüüa.

Kuid viimane sõna jäi Fääri saarte möödunud aasta hõbedameeskonnale. 107. minutil mängiti nurgalöök lahti, Mellemgaard tsenderdas ja Samuelsen toksas palli peaga sisse. Vaid mõni minut hiljem tahtsid Levadia mängijad penaltit, kui Elhi pääses väravavahiga silmitsi, kes ta jalust maha sõitis. Kuid Šoti kohtunik Donald Robertson olukorras viga ei näinud. 

Kui B36 lõi esimesed kolm väravat nii-öelda teiselt korruselt, siis 113. minutil näidati, et suudetakse ka maast mängida. Otšigava kaotas kahevõitluse Pingelile, kes lükkas nahkkera värava ette Agnarssonile, kes lõi selle tühja võrku. Kohtumine lõppes seisuga 4 : 3 ja sellega päädis ka Levadia tänavune euroteekond.

TorshavnI B36 - Tallinna FCI Levadia 4:3 (0:0)
72., 76. Sebastian Pingel, 107. Ragnar Samuelsen, 113. Hannes Agnarsson - 52. Karl Rudolf Õigus, 79. Trevor Elhi, 101. Manucho

23:38
Eigo Kaljurand

Senine Eesti klubide saldo: kolm mängu, kolm kaotust. 

23:38
Eigo Kaljurand

LÄBI! Fääride teine meeskond B36 tõmbas skooriga 4 : 3 Levadiale koti pähe. Tahaks öelda, et piinlik, kuid kahjuks on sellised tulemused muutunud viimastel aastel tavapäraseks... 

23:33
Eigo Kaljurand

Kohtumisele antaks kaks lisaminutit. Kas Levadia suudab katastroofi vältida?

23:28
Eigo Kaljurand

Levadialt vahetus. Väga hea mängu teinud Roosnupp välja ja Peetson sisse. Matši lõpuni vähem kui viis minutit. 

23:26
Eigo Kaljurand

Otšigava kaotas kahevõitluse täna kaks korda skoorinud Pingelile, kes lükkas nahkkera värava ette Agnarssonile, kes lõi selle tühja. Levadia tänane kaitsetöö ei kannata kriitikat...

23:25
Eigo Kaljurand

B36 LÖÖB NELJANDA JA LÄHEB JUHTIMA. 

23:24
Eigo Kaljurand

Lisaaja ja kohtumise lõpuni on veel 10 minutit.

23:24
Eigo Kaljurand

B36 saab kaks nurgalööki. Mõlemad lahendati väga teravalt, kuid lõppeks vilistati Kotenko kasuks viga. Aga Levadia on standardite ajal olnud nii kohutav, et iga nurgalöök sunnib südamel paar lööki vahele jätma.

23:23
Eigo Kaljurand

Protesteerimise eest võttis Brent Lepistu endale ka kollase. 

23:22
Eigo Kaljurand

AI-AI! KAS LEVADIALE JÄETI PENALTI ANDMATA? Elhi pääseb väravavahi silmitsi, väravavaht sõidab talle jalga, kuid Šoti kohtunik Donald Robertson viga ei näe. Oli väga 50-50 olukord, kuigi eestlasena tundus penaltiks argumenti olevat küll.

23:21
Eigo Kaljurand

Nurgalöök mängitakse lahti, Mellemgaard tsenderdab ja Samuelsen lööb peaga sisse. Kõik kolm väravat on väga sarnased ehk Levadial on kaitses markeerimisega tohutuid probleeme.

23:19
Eigo Kaljurand

AGA B36 LÖÖB JÄLLE PEAGA JA TABLOOL 3 : 3 VIIK

23:19
Eigo Kaljurand

Levadia teeb esimese vahetuse. 17aastane poolkaitsja Komlov välja ja 21aastane keskkaitsja Marko Lipp asemele. Selgelt kaitsev vahetus, et rohkem tuppa ei tuiskaks ehk minnakse mängima viiese liiniga.

23:15
Eigo Kaljurand

Esimene lisaaeg läbi ja Levadial on vaja veel 15 minutit vastu pidada.

23:13
Eigo Kaljurand

Kruglovilt pikk pall kasti Roosnupu suunas, kust see saab kaitsjast rikošeti. Manucho suudab kehaga Fääri saarte mängijad eemale suruda ja lööb palli jõuga võrku. 

23:11
Eigo Kaljurand

AGA MANUCHO LÖÖB 101. MINUTIL SIISKI ÄRA! LEVADIA EES 3 : 2!

23:10
Eigo Kaljurand

LEVADIA LÖÖB POSTI! Kruglov annab nurgalöögi, Manucho saab löögile, kuid pall raksatab posti.

23:09
Eigo Kaljurand

Levadia mureks on muidugi see, et pink on täna erakordselt hõre ja Vassiljev pole seni vahetusi teinud. Pingilt oleks justkui võtta Peetson, aga temalgi olevat väike vigastus.

23:08
Eigo Kaljurand

Lisaaja kaheksa minutit on möödunud üpris rahulikult, on näha, et pinge on õhus...

23:01
Eigo Kaljurand

Normaalaja statistikat. Nurgalöögid B36-le 4 : 1, pealelöögid Levadiale 18 : 11, aga mis peamine: tablool on viiginumbrid ja meil on kaks korda 15 minutit veel mängida.

22:58
Eigo Kaljurand

KÕIK! 2 : 2 ja mäng läheb lisaajale!

22:52
Eigo Kaljurand

Karistuslöök, Kruglov lööb, aga täpselt väravavahile kätte. Kahju.

22:51
Eigo Kaljurand

Elhil saab kaheksalt meetrilt peaga löögile, kuid pall kukkub vastaste väravavahile täpselt kätte. Kohe järgneval rünnakul võetakse maha Manucho ja see peaks olema küll Dima Kruglovi koht...

22:48
Eigo Kaljurand

85. minutit mängitud. 2 : 2 seisul on pigem teravam olnud kodumeeskond, kuid seni on Levadia vastu pidanud.

22:42
Eigo Kaljurand

Komlov paneb madal palli kasti, pall saab kaitsjast rikošeti ja Trevor Elhi vajutab palli ühe puutega võrku. 2 : 2!

22:41
Eigo Kaljurand

LEVADIA VIIGISTAB! TREVOR ELHI! MIDA MÄNGU!

22:39
Eigo Kaljurand

Tsenderdus kasti, Pingelile jäetakse ruumi ning taanlane toskab palli peaga sisse. Levadia suutis nelja minutiga 1 : 0 eduseisu mängida 1 : 2 kaotusseisuga. Karm.

22:38
Eigo Kaljurand

USKUMATU! B36 JA PINGEL SKOORIVAD TAAS! 

22:36
Eigo Kaljurand

Levadial on mitu head väravavõimalust ja siis saab B36 nurgalöögi, kus 72. minutil saab Sebastian Pingel täiesti vabalt peaga löögile. Tablool 1 : 1 ja hetkeseisuga läheks kohtumine lisaajale, kuid meil on veel mängida.

22:34
Eigo Kaljurand

OEH! B36 VIIGISTAS...

22:33
Eigo Kaljurand

AI-AI-AI! Komlov saab kastis löögile, kuid pall lendab ülinapilt ristnurgast mööda. Paistab, et löögile jäi ette B36 kaitse. Taaskord tegi suurepärase eeltöö Roosnupp, kes täna näib olevat Levadia parim mängumees.

22:27
Eigo Kaljurand

Mitmel korral on Roosnupp ja Õigus omavahel söötnud ning B36 kaitsjad sõlme keeranud. Sellel korral Õigus söötis ja Roosnupp üritas karistusala joonelt, kuid pall sai rikošeti, mis võttis löögilt hoo maha.

22:26
Eigo Kaljurand

63. minutil sai Levadia heast kohast karistuslöögi, kuid Fääride kaitsjad suutsid olukorra klaarida. B36 on ilmselgelt masse ründesse nihutanud, mistap on Levadia paaril korral saanud kiirrünnakust üritada.

22:15
Eigo Kaljurand

Roosnupult hea söö kasti, kus Õigus lihtsa pettega saadab kaitsja kohvile ning virutab palli võrku! Väga ilus sooritus 21aastaselt poolkaitsjalt.

22:14
Eigo Kaljurand

LEVADIA JUHIB 1 : 0! Karl Rudolf Õigus!

22:13
Eigo Kaljurand

Fääridel algas teine poolaeg! Peale pausi alustas B36 väga teravalt, kui juba pääseti kahel korral ohtlikult pealelöögile.

21:55
Eigo Kaljurand

POOLAEG FÄÄRI SAARTEL! B36 null ja Levadia null. Eesti meeskond on olnud nõksa parem (pealelöögid Levadiale 9 : 2), Jürgenson raiskas penalti, kuid kõik on veel lahtine

21:54
Eigo Kaljurand

Žalgiris tegi 21 pealelööki Paide 7 vastu.

21:51
Eigo Kaljurand

LÄBI! ŽALGIRIS 2 : PAIDE 0

Mängupilt polnud piinlik, kuid leedukad olid selgelt paremad. Kahel korral käis pall Paide postis ja Paide väravavaht Toom tegi mitu suurepärast tõrjet. 

21:48
Eigo Kaljurand

Levadia poolkaitsjal Komlovil on veri lahti! B36 mängumees Nielsen sai olukorras kollase ja Levadia on olemisega, justkui tahetaks Komlov välja võtta. Teisalt tiksuvad juba esimese poolaja lisaminutid.

21:46
Eigo Kaljurand

ŽALGIRIS LÖÖB POSTI! Paide üritab ja üritab. Anieri löögi võtab ära väravavaht. Kornerile järgnenud kauglöök jääb kinni meestemüüri. Žalgiris tuleb vasturünnakule ja Kaludjerovic vajutab posti.

21:43
Eigo Kaljurand

B36 ja Levadia kohtumises on esimest poolaega mängida viis minutit. Seni on Levadia mänguliselt üle olnud, kuid Manucho ja Lepistu üritused ebaõnnestusid. Teisalt ei saa Tallinna klubi ennast rahulikult tunda, sest B36 on päris mitmel korral suutnud näidata poolohtlikke kiirrünnakuid.

21:41
Eigo Kaljurand

Paidel on armuaega veel viis minutit, pluss kohtuniku pandud lisa. 

21:40
Eigo Kaljurand

PAIDE TEISE POOLAJA PARIM VÕIMALUS! Lubega jättis palli Daebasele, kes sai 7 meetri pealt lüüa, kuid sooritus läks liialt väravavahi peale. 

21:39
Eigo Kaljurand

See "elus hoidmine" on muidugi suhteline, sest Paide liialt ohtlik pole vastase väravale olnud. Vahetusest tulnud Deabeas võttis ette mitu vastaste kaitsjat ja saab 20 meetrilt lüüa, kuid pall läheb selgelt üle jala. Aga vähemalt pealelöök.

21:37
Eigo Kaljurand

MAIT TOOM HOIAB PAIDET ELUS!  Väravavaht võtab kõigepealt ära Antali löögi ja siis jätkuolukorras teeb uskumatu tõrje, kui Kuklys saab üksi olles vajutada, kuid Toom suudab palli pareerida.

21:34
Eigo Kaljurand

Levadia Komlov on taas aktiivne, mängib ennast karistusalajoonelt löögile, kuid vastaste kollkipper on tasemel. 

21:31
Eigo Kaljurand

Paide teeb 75. minutil viimase vahetus, kui Frolovi asendab 20aastane hollandlasest ääreründaja Deabeas Owusu Sekyere.

21:27
Eigo Kaljurand

Žalgirise ja Paide mängus jookseb 70. minut, kuid külalised näivad juba väga väsinud. Natuke meenub Flora ja Suduva kohtumine, kus eestlastel oli kumm teise poolaja lõpuks täiesti tühi.

21:25
Eigo Kaljurand

JÜRGENSON LÄHEB PENALTIT LÖÖMA JA... SAADAB PALLI POSTI.

21:24
Eigo Kaljurand

LEVADIA TEENIB PENALTI! Manucho mängis endale löögikoha, kuid tõmmatakse maha.

21:23
Eigo Kaljurand

LEVADIA SUUREPÄRANE VÕIMALUS. 17aastane Komlov annab vasakult äärelt tsenderduse penaltipunkti, kust Jürgenson saab 19.minutil vajutada, kuid väravavaht teeb väga hea tõrje. Väärib mainimist, et Komlov pole tänavu Meistriliigas platsile saanud, aga täna peab madistama Euroopa liiga eelringis. Kõva koht noorele poisile.

21:23
Eigo Kaljurand

ŽALGIRIS LÖÖB KOLMANDA! Aga, ei, suluseis. Paidel vedas.

21:19
Eigo Kaljurand

MAIT TOOMILT TAAS SUPERTÕRJE! Tatomirovic saab nurgalöögist peaga löögile, kuid Toom teeb suurepärase reaktsioonitõrje. 62. minutil teeb Paide oma teise vahetuse, kui lonkav Luts võetakse välja ja asemele tulevad Edrisa Lubega väledad jalad. Värskeid atleete läheb Paidel vaja, sest Eesti sats ei saa kuidagi mängu sisse.

21:15
Eigo Kaljurand

B36 esimene ohtlik võimalus, kui pall tsenderdatakse kasti, kuid Pingel lükkab palli peaga napilt üle.

21:12
Eigo Kaljurand

B36 ja Levadia kohtumist on mängitud kümme minutit. Mõlemad meeskonnad on harvadel kordadel jõudnud vastaste kasti, kuid ühestki väga ohtlikust olukorrast rääkida veel ei saa.

21:11
Eigo Kaljurand

ŽALGIRISE KOLMAS ON VÄGA LÄHEDAL! Leedukate vasakult äärelt tuleb tsenderdus vastu Joosep Saliste jalga, kust see veereb posti ja tagasi värava ette, kust saab Kaludjerovic viielt meetrilt vajutada, kuid Toom teeb supertõrje.

21:04
Eigo Kaljurand

Levadia alustab aktiivselt ja teenib mõnekümnelt meetrilt karistuslöögi, kuid vastastel pole mehe tsenderduse klaarimisega probleeme.

21:03
Eigo Kaljurand

PALL ON MÄNGUS KA B36 JA LEVADIA MÄNGUS!

21:03
Eigo Kaljurand

PAIDE JA ŽALGRISE TEINE POOLAEG ALGAS! Zahovaiko tegi ka vahetuse, kui võttis keskväljalt välja üsna ebaõnnestunult mänginud Sinilaiu, keda asendab Brasiilia pallivõlur Bruno Caprioli. Pall on mängus vaevalt minuti, kui Žalgiris vajutab kaugelt peale.

21:01
Eigo Kaljurand

Fääri meeskonna TorshavnI B36 osas ei oska suurt midagi öelda. Hunnik Fääri saarte koondislasi, kellele lisaks on keskväljal poolakas Michal Przbybylski ja ründes taanlane Sebastian Pingel.

20:52
Eigo Kaljurand

Kell 21.00 algab Levadia eurokohtumine. Kui varem oli teada, et eemale jäävad Bogdan Vaštšuk, Robert Kirss, Juri Kolomojets ja Aime Gando Biala, siis vahepeal on selgunud, et Igor Žurahhovski ei jookse täna platsile. 

Algkoosseisus on mõneti üllatav 17aastase Artjom Komlovi alustamine, kes on jätnud pingile Rasmus Peetsoni.

Levadia algkooseis (Ekraanitõmmis/Uefa.com)
20:48
Eigo Kaljurand

Nurgalöögid leedukatele 4 : 2 ja pealöögid 10 : 3. Kuigi Paidel olid omad võimalused, siis suures plaanis oli Žalgiris parem meeskond platsil.

20:46
Eigo Kaljurand

POOLAEG! Soome kohtunik Petri Viljanen lisaminuteid ei anna ning meeskonnad lähevad puhkama Žalgirise 2 : 0 eduseisus.

20:45
Eigo Kaljurand

Anier on olnud paaril korral aktsioonis. Ühel korral üritas ta mitmest vastase kaistjast läbi pugeda kuniks kaotas palli, siis jäi tal väga vähe puudu, et Lutsu tsenderdusele pea vahele saada. Jookseb avapoolajal viimane minut.

20:36
Eigo Kaljurand

Paide on väravast ilmselgelt šokis ja Žalgiris on paaril korral saanud kaugelt proovida.

20:36
Eigo Kaljurand

Paide kaitse harutati seinasööduga täiesti lahti. Antal annab palli Kaludjerovićile, kes annab söödu tagasi ja rumeenlane ongi Toomiga silmitsi. 31aastane Antal sellist võimalust kasutamata ei jäta ja lööb palli Toomi jalgevahelt sisse. Aga see värav läheb küll Paide mängijate kommunatsiooni arvele, sest sisuliselt lasti vastastel kaitsemüürist läbi jalutada.

20:32
Eigo Kaljurand

AI-AI-AI, ŽALGRIS LÖÖB 32. MINUTIL 2 : 0

20:29
Eigo Kaljurand

Žalgirise äär Videmont purjetab mitmest mehest läbi ja lööb karistusala joone lähistelt, kuid sooritus on pehme ja Toomil polnud palli püüdmisega probleeme.

20:28
Eigo Kaljurand

PAIDE VÕIMALUS! Tur saab tsendruse ja pääseb 11 meetri pealt pöördelt löögile, kuid kaitse jääb ette ja tuleb nurgalöök. Aga uuesti. Kui Paide vastaste kastini jõuab, siis sünnib ka midagi ohtlikku.

20:27
Eigo Kaljurand

Frolov üritab karistusala nurgalt keerutada, kuid keerutab üle ja mööda. Üldiselt Žalgiris jätab mulje, et kaitses on nad haavatavad. Paide on vastaste kasti lähistele jõudnud kolmel korral ja kõik olukorrad on lõppenud ohtlikult.

20:23
Eigo Kaljurand

Aga Paide on väga hädas vastaste kõrge pressiga. Žalgiris on teinud korraliku kodutöö ja Paide kaitsjatele ei jäeta üldse hingamisruumi. Pahatihti päädivad Linnameeskonna rünnakud suvalise pika palliga ette, mis on vastate kaitsjatele väga lihtne saak

20:22
Eigo Kaljurand

Üldiselt peale avaväravat ja eriti peale Anieri võimalust mäng rahunes. Kui esimesel kümnel minutil Žalgiris viis suured massid ründesse ja oldi pidevalt ohtlikud, siis viimased kümme minutit on olnud märgatavalt rahulikumad.

20:20
Eigo Kaljurand

Tur üritab tsenderdada, kuid pall läheb üle jala ja on kukkumas lati alla. Kuid vastaste väravavaht Berkovec on taas valvel.

20:13
Eigo Kaljurand

PAIDEL OHTLIK OLUKORD! Siim Luts veab palli, tsenderdab palli kasti, kus Anier lööb ühe puutega, kuid vastaste väravavaht võtab palli altnurgast ära. Kahju.

20:11
Eigo Kaljurand

Paremkaitsja Mikoliunas paneb kasti tsenderduse ja Paide kaitsjaid suudab edestada tipuründaja Kaludjerović, kes vajutab palli jõuga võrku. Teenitud värav ja Paide 9. minutiks 0 : 1 taga.

20:09
Eigo Kaljurand

ŽALGIRIS 1 : 0

20:08
Eigo Kaljurand

ŽALGIRISE VÕIMALUS! Šimkus saab kasti joonelt löögile, kuid pall saab rikošeti ja kukub napilt postist mööda. Õnne oli ka nurgalöögi järgselt, kui vabaks unustati Žalgirise mängija ei suuda palli tabada. Aga esimesel kaheksal minutitl pole Paide suutnud veel midagi teha.

20:05
Eigo Kaljurand

Pall on mängus ja oodatult alustas kohtumist teravamalt Žalgiris, kes on juba tekitanud paar ärevat olukorda. Esiteks said leedukad heast kohast karistuslöögi, mille Paide suutis ära puhastada, minut hiljem unustati kastis vabaks Žalgirise ründaja, kelle löök õnneks ebaõnnestus. Kuid Paide pole esimesel viiel minutil veel vastaste väljakupoolele suutnud palli puutuda.

19:46
Eigo Kaljurand

Soosikuks peavad leedukaid ka kihlveokontorid, sest Paide edasipääsu ennustades saaks raha tagasi umbes seitsmekordselt. Paide Linnameeskonna ajaloo esimese euromänguni on minna veel umbes veerand tundi!

19:40
Eigo Kaljurand

Võib ka ära fikseerida, et Leedu klubi algkoosseisus alustab kolm kohalikku mängijat, kes on kõik ka koondislased. Põnev taust on Žalgirise vasakkaitsjal Donovan Slijngardil, kes on Ajaxi kasvandik ning pidanud üle 60 kohtumise Hollandi kõrgliigas. Igatahes, Leedu mängijate taust on päris korralik ja paberil võiks neid soosikuks pidada. Õnneks on siiski vutis pall ümmargune.

19:35
Eigo Kaljurand

Žalgiris mängib Valgevene peatreeneri Baga käe all 4-2-3-1 formatsiooni, kus eelkõige tuleb karta tipmist nelja meest. Kümne kohal mängiv Karlo Kamenar on mänginud aastaid Horvaatia liigas, Liviu Antal on esindanud korra Rumeenia koondist, Hugo Vidémontil on Prantsusmaa esiliiga ja Poola kõrgliiga taust ning kireva CVga 33aastane Andrija Kaluđerović on saanud kirja kolm kohtumist Serbia koondises. 

Žalgirise algkoosseis (Ekraanitõmmis/Uefa.com)
19:25
Eigo Kaljurand

Selgunud on ka Paide algkoosseis. Naljakal kombel on Linnameeskonnal algkoosseisus 11 eestlast ja pingil 6 välismaalast. Ühtegi väga suurt üllatus pole, kui kõrvale jätta tipuründaja küsimus. Ugandalane Edrisa Lubega on viimasel ajal olnud suurepärases hoos, kuid Zahovaiko eelistas kogenud Henri Anieri. Mis mängu kaalu arvestades on arusaadav.

Paide algkoosseis (Ekraanitõmmis/Uefa,com)
19:22
Eigo Kaljurand

Tere õhtust kõigile jalgpallisõpradele!

Kuigi Kalju euromäng keelati ära, siis Paide ja Levadia jooksevad täna platsile vastavalt Leedus ja Fääri saartel platsile.