Anett Kontaveit.Foto: AL BELLO/Scanpix
1. september 2020, 01:36

Anett Kontaveit sai avaseti kaotusest üle ja edenes USA lahtistel teise ringi (1)

Anett Kontaveit (WTA 21.) pidas täna oma esimese mängu USA lahtistel, kus ta alistas Danielle Collinsi (WTA 55.) 5:7, 6:2, 6:2.

„Oli väga raske võitlus. Andsin endast kõik, et vastasega mängus püsida ja mul on hea meel selle üle, kuidas lõpus suutsin endast kõik anda,“ rääkis Kontaveit kohe pärast matši lõppu. „Mu mäng on paranenud, teen väikeseid asju paremini. Treeneriga koostöö läheb väga hästi ja ma väga ootan uusi mänge,“ lisas eestlanna.

USA lahtiste väljak ei olnud Kontaveidi jaoks uus võistluspaik, vaid ta mängis New Yorkis ka eelmisel nädalal, kui osales Cincinnati turniiril. „Olen siin platsil juba jah paar matši pidanud,“ muheles eestlanna pärast mängu. Ta lisas, et tavapäraselt on ta harjunud rohkem reisima, ent praegune olukord ei ole tema jaoks ebameeldiv, sest New Yorki väljakud on nii head, et ta naudib seal mängimist.

Kontaveit kohtub teises ringis Sloveenia tennisisti Kaja Juvaniga (WTA 113.), kes sai avamatšis 6:4, 7:6(2) jagu ameeriklannast Usue Maitane Arcondast (WTA 140.).

Enne tänast mängu:

Kontaveidi tabelipool

Avaringis läheb 14. asetust omav Kontaveit vastamisi Danielle Collinsiga (WTA 53.), kellega ta pole varem kohtunud. Eelmisel aastal valmistas ameeriklanna Austraalia lahtistel suurüllatuse, kui pääses poolfinaali. Pärast seda pole 26aastasel tennisistil nii hästi läinud. US Openil on seni tema laeks jäänud teine ring. Ta kaotas hiljuti Cincinnati turniiril avaringis šveitslanna Jill Teichmannile (WTA 63.), kelle Kontaveit 32 parema seas kindlalt alistas.

Teises ringis ootaks eestlannat Sloveenia tennisisti Kaja Juvani (WTA 112.) ja Ameerika Ühendriike esindava Usue Maitane Arconada (WTA 131.) vahelise matši võitja. Mõlemad mängijad on küllaltki noored – vastavalt 19- ja 21aastased – ning teevad USA lahtiste põhiturniiril oma debüüdi.

Tugevamatest vastastest on Kontaveidiga samas tabelipooles Naomi Osaka (WTA 10.), kellega võib eestlanna vastamisi minna kaheksandikfinaalis. Kaheksa parema seas võib ta kohtuda aga Petra Kvitovaga (WTA 12.), kes võidutses 2011. ja 2014. aastal Wimbledonis.

Kui eestlannat peaks saatma veerandfinaaliski edu, oleks teisele poolfinaalkohale tugevaid pretendeerijaid: maailma kolmas reket Karolina Pliškova (WTA 3.), kolmekordne suure slämmi võitja Angelique Kerber (WTA 21.) ning ameeriklanna Alison Riske (WTA 19.). Tõsi, keegi neist pole viimase nelja aasta jooksul USA lahtistel veerandfinaalist kaugemale jõudnud.

01:28
Ohtuleht.ee

Kokkuvõttes eestlannale avaringist võit 5:7, 6:2, 6:2!

01:28
Ohtuleht.ee

TEHTUD! Kontaveit võidab kolmanda seti 6:2!

Ohtuleht.ee

Teine sett: Anett hoiab oma servi ja juhib 1:0.

00:14
Ohtuleht.ee

Avasett lõppeb meile kurvalt: Collins võidab selle 7:5....

00:07
Ohtuleht.ee

Collins juhtimas 6:5.

00:04
Ohtuleht.ee

Kontaveit viigistab! Esimeses setis on seis nüüd 5:5!

00:00
Ohtuleht.ee

Kontaveit murrab! Seis Collinsi kasuks hetkel 5:4.

23:57
Ohtuleht.ee

Meie naine hoiab oma servi: esimeses setis on Kontaveit nüüd taga 3:5.

23:52
Kadi Parts

Collins hoiab: esimeses setis tema poolt vaadatuna seis 5:2.

23:49
Ohtuleht.ee

Kontaveit annab võimsa vastuse ja esimeses setis on seis nüüd meie poolt vaadatuna 2:4.

23:45
Ohtuleht.ee

Collins hoiab oma servi: esimeses setis on ta nüüd juhtimas 4:1.

23:43
Ohtuleht.ee

Oi-oi, Collins murrab Kontaveidi servi ja läheb esimeses setis 3:1 ette....

23:38
Ohtuleht.ee

Pikk geim saab läbi, aga meie kahjuks lõppeb see Collinsi võiduga: ameeriklanna hoiab oma servi ja juhib esimeses setis geimidega 2:1.