Anett Kontaveit.Foto: MATTHEW STOCKMAN
2. september 2020, 19:32

Kontaveit pääses võrdlemisi kerge vaevaga USA lahtistel kolmandasse ringi

Anett Kontaveit (WTA 21.) alistas USA lahtiste tennisemeistrivõistluste teises ringis 19aastase sloveenlanna Kaja Juvani (WTA 113.) tulemusega 6 : 4, 6 : 1.

Kontaveit alustas kohtumist hästi ja enesekindlalt, mis kajastus 3 : 0 eduseisus. Alguse põhjal tundus, et õigeks lahinguks täna ei lähegi. Aga läks. Vähemalt avasetis, sest seejärel võitis Juvan kolm geimi järjest ja viigistas seisu 3 : 3 peale. Kontaveit rebis 5 : 3 ette, kuid andis servigeimi käest ja vormistas setivõidu efektse rabaku abil murdega – 6 : 4.

Esimese seti statistika:

Teises setis pääses eestlanna taas 3 : 0 juhtima, kuid ei libastunud seekord nii palju. Ta võitis ka neljanda geimi enne, kui lubas Juvanil pisut õnnetult murda (4 : 1). Nimelt mängis Kontaveit sloveenlanna juba platsilt välja, kuid lõi tagantkäega natuke liiga pikaks ja andis viimase punkti ära. Suures plaanis polnud selles traagikat, sest Kontaveit võitis järgmised kaks geimi nulliga ja vormistas 6 : 1 setivõidu abil pääsu kolmandasse ringi. Matš kestis tund ja 14 minutit.

Seal kohtub ta poolatari Magda Linettega (WTA 37.), kes alistas teises ringis Danka Kovinici (WTA 92.) tulemusega 6 : 1, 6 : 7 (2), 7 : 6 (4).

Pikemalt saab mängu käigu kohta lugeda allolevast blogist.

Avaringis alistas Kontaveit Danielle Collinsi (WTA 55.) 5 : 7, 6 : 2, 6 : 2, Juvan sai aga 6 : 4, 7 : 6 (2) jagu Usue Maitane Arconadast (WTA 140.).

19:34
Mart Treial

Tänud kõigile, kes Õhtulehe vahendusel Anetile kaasa elasid ja mõnusat õhtu jätku!

19:31
Mart Treial

Olemas! Juvan lööb võrku, mis tähendab, et Kontaveit võidab teise geimi järjest nulliga, seti 6 : 1 ja kogu mängu 2 : 0. Pigem lihtne tööpäev.

19:30
Mart Treial

Matšpall!

19:29
Mart Treial

Ja tuleb ka! Juvan lööb võrku ega teenigi selles servigeimis ühtegi punkti. Kontaveit asub 5 : 1 eduseisus servima matši võidu peale.

19:28
Mart Treial

Kolm murdepalli Kontaveidile! See geim lihtsalt peab ära tulema.

19:26
Mart Treial

Pagana kahju! Kontaveit mängis Juvani juba platsilt välja, kuid lõi tagantkäega natuke liiga pikaks ja andis geimi ära. Eduseis on nüüd 4 : 1.

19:25
Mart Treial

Neist esimene läheb raisku, sest Kontaveidi esimene serv on liiga võimas.

19:25
Mart Treial

Ei veel! Sloveenlanna võitleb sitkelt ja Kontaveidi topeltviga tähendab, et Juvanil on kasutada kaks murdepalli.

19:23
Mart Treial

Juvan ilmutas juba eelmises geimis lihtsate eksimuste näol murdumise märke, kas nüüd on edasipääs vaid vormistamise küsimus?

19:22
Mart Treial

Olemas! Kontaveit jooksutab Juvanit nurgast nurka ja lõpetab geimi rabakuga. 4 : 0!

19:21
Mart Treial

Juvan kingib lihtsa veaga eestlannale uue murdepalli.

19:20
Mart Treial

Ei toida. Juvan paneb pehme kaarpalli üle võrgu ja Kontaveit ei jõua seda päästma.

19:19
Mart Treial

Murdepall Kontaveidile!

19:16
Mart Treial

Loodetavasti ei kordu nüüd esimese seti stsenaarium, kus 3 : 0 edust sai 3 : 3 viik.

19:16
Mart Treial

3 : 0 Kontaveidile!

19:13
Mart Treial

Filigraanne eeskäsi! Kontaveit murrab ja asub 2 : 0 juhtima.

19:12
Mart Treial

Uus murdepall, sest Juvan lööb võrku.

19:11
Mart Treial

Aga nullib selle ise kohe pika tagantkäega ära.

19:11
Mart Treial

Hästi! Kontaveit võitleb endale murdepalli.

19:08
Mart Treial

Teine sett algab hästi: Kontaveit võidab servigeimi ja asub 1 : 0 juhtima. Näis, kaua noorel sloveenlannal närv vastu peab.