Spordivaria

Valitsus kehtestas meistriliigades leiba teenivatele kolmandate riikide sportlastele erireegli 

Toimetas Kaarel Täll, 3. september 2020 17:14
Tõnis Lukas.Foto: Robin Roots
Valitsus võrdsustas Eesti riiki sisenemise reegleid kõikidele Eesti meistriliigade liikmetele, kodakondsusest sõltumata.

Valitsus kehtestas erireegli, mis lubab kolmandate riikide sportlastel, treeneritel ja võistkondade liikmetel, kellel on töösuhe Eesti meistriliigas osaleva sportmängu klubiga või isikutel, kes on seotud Eesti koondise tasemel sportlase igapäevase treeningtegevusega, siseneda Eestisse ilma, et neile kehtiks negatiivse COVID-19 testitulemuse korral 14päevane liikumisvabaduse piirang.

„Eesti sportmängude klubidesse ei kuulu ainult Eesti kodanikud, vaid ka mitmed teiste riikide inimesed, sealhulgas kolmandatest riikidest,“ nentis kultuuriminister Tõnis Lukas. „Selleks, et Eesti klubid ja sportlased saaksid osaleda rahvusvahelises võistluskalendris, ongi vajalik see erireegel,“ rõhutas ta.

Eestisse saabudes peavad sportlased tegema riiki saabudes COVID-19 testi ning kuni testi tulemuse saabumiseni täitma eneseisolatsiooni nõudeid. Juhul kui testi tulemus on negatiivne, ei laiene neile üldine 14päevane eneseisolatsiooni nõue.

Korraldus jõustub alates homsest, 4. septembrist. 2020.

Samal teemal

28.08.2020
Aivar Pohlak: pretsedent! Eestit ähvardab suur maine- ja majanduskahju!
28.08.2020
Sveta Grigorjeva: minust ei saa Eesti vabariigi taltsast venelast
25.08.2020
Hiiglaslik turvatsoon: Eesti Rahva Muuseum jääb terveks nädalaks autoralli käsutusse
25.08.2020
ISSAND, HOIA MAARJAMÄED? Piiskop Põder tahab memoriaalist teha jumalaemaga seotud paiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee