Jalgpall

BLOGI JA GALERII | MASENDAV: Eesti jalgpallikoondis kaotas kodus Gruusiale 

Eigo Kaljurand, 5. september 2020 20:59
Eesti jalgpallikoondise mäng GruusiagaFoto: Erki Parnaku
Eesti meeste jalgpallikoondis alustas laupäeval Rahvuste liigat 0 : 1 kaotusega Gruusia vastu, sealjuures ei löönud kodumeeskond ühtegi pealelööki vastaste raami.

Eesti koondises alustas Gruusia vastu lausa kolm debütanti, sest väravas seisis 18aastane Karl Jakob Hein, paremäärel mängis temast aasta vanem Georgi Tunjov ja vasakkaitses möllas 21aastane Henri Järvelaid.

Gruusinid alustasid mängu väga ohtlikult, kui Giorgi Chakvetadze pääses juba neljandal minutil väravavahiga silmitsi, keerutas Heina pikali, jättis palli teise lainesse Tornike Okriashvilile, kes vajutas peale, kuid Eesti keskkaitsja Joonas Tamm võttis palli väravajoonelt ära.

Kuigi avapoolaega valitsesid selgelt külalised, siis Eestile kukkus sülle paar poolvõimalust. Georgi Tunjov sai paremalt äärelt tsenderdada, vastase kaitsja pani pallile jala vahele ja see veeres napilt valelt poolt posti mööda. Kümme minutit hiljem mängisid omavahel hästi kokku Konstantin Vassiljev ja Henrik Ojamaa, kui viimane sai vabalt tsenderdada Tunjovile, kuid debütandi pealöök ebaõnnestus. Aga üldjoontes valitsesid mängu külalised.

Grusiinid üritasid mitu korda kaugelt ja paaril korral põrkas pall ohtlikult Eesti kastis. Läbi kohtumise tegi Eestile väga palju pahandust 19aastane Kaasani Rubini äär Khvicha Kvaratskhelia, kes suutis korduvalt kodumeeskonna mängijatest mööda asutada ja ohtlikke tsenderdusi anda.

Ühest sellisest tuli ka värav. 32. minutil suunas ta palli otsajoonelt värava ette, kus kõige kõrgemale kerkis 198cm pikk Nika Kacharava, kes lõi palli peaga Heinale püüdmatult võrku.

Seejärel Grusiinid rahunesid ja avapoolajal kummalgi meeskonnal liialt ohtlikke olukordi ei tulnud. Samas taktis jätkati teisel poolajal, sest viimasel 45 minutil mängiti peamiselt keskväljal. 

88. minutil tekkis grusiinidel suurepärane võimalus, kui Saba Lobzhanidze terava nurga alt tehtud löök lendas vastu Heina ja sealt posti. Sealjuures oli tegu ainsa tõrjega, mille väravavahid täna tegid.

Henri Järvelaid sai neljandal lisaminutil üritada 20 meetrilt karistuslööki, kuid seegi sooritus lendas selgelt üle värava ja koos sellega lõpetas väljakukohtunik Donatas Rumsas mängu.

Sinisärgid tegid kohtumises 2 pealelööki vastaste 8 vastu, sealjuures ei löönud Eesti ühtegi palli raami. Pallivaldamise võitis külalised 60%-40%.

Rahvuste liiga C-taseme teise alagruppi kuulub lisaks Eestile Gruusia, Armeenia ja Põhja-Makedoonia, grupi parim selgub novembri keskpaigaks. Septembris kohtub Eesti veel võõrsil Armeeniaga, oktoobris külastavad Põhja-Makedoonia ning Armeenia Lilleküla staadionit, sellele järgneval kuul madistatakse võõrsil Põhja-Makedoonia ja Gruusiaga.

Eesti - Gruusia 0:1 (0:1)
32. Nika Kacharava

Eesti: Karl Jakob Hein, Taijo Teniste, Karol Mets, Joonas Tamm, Henri Järvelaid, Vladislav Kreida, Mattias Käit, Georgi Tunjov (70. Frank Liivak), Konstantin Vassiljev (86. Mihkel Ainsalu), Henrik Ojamaa, Sergei Zenjov (70. Henri Anier).

20:55
Eigo Kaljurand

LÄBI! EESTI KAOTAS 0 : 1

20:51
Eigo Kaljurand

JÄRVELAID LÖÖB... 2 meetrit üle. Ohjah.

20:50
Eigo Kaljurand

EESTIL TULEB VIIMANE VÕIMALUS! Tamm võetakse maha ja Eesti saab 20 meetrilt karistuslöögi. "Järvelaiu koht," kahiseb terve tribüün.

20:49
Eigo Kaljurand

Gruusia jälle ohtlik, kui nende ründaja saaab keerutada, kuid pall läheb ülinapilt postist mööda. Käivad lisaminutid. Kas Eesti suudab selle mängu veel päästa?

20:48
Eigo Kaljurand

EESTIL POOLVÕIMALUS! Pall jääb nurgalöögi järel kasti põrkuma, kuid grusiinid suudavad palli klaarida. Gruusia saab vasturünnakul ohtlikult löögile, kuid Kvaratskhelia põrutab palli mööda.

20:47
Eigo Kaljurand

Eesti saab nurgalöögi. "Kes annab?" küsivad mängijad omavahel. Natuke jabur, aga Järvelaid astub palli teha.

20:45
Eigo Kaljurand

"Mida see Järv(elaid) magab seal, raisk," on Voolaid koondise vasakkaitsja peale kuri. Arusaadavalt, sest ta magas Gruusia mängija maha ning pall käib läbi Heina postis. Tegu on sealjuures väravavahtide mängu esimese tõrjega, sest grusiinide senine ainus pealelöök lendas võrku ja Eesti pole veel raami löönud.

20:43
Eigo Kaljurand

Võimalik, et hakatakse mängima pikka palli ja siis oleks muidugi Ainsalu võimsusest kasu. Kuid Ainsalu läks Kreida kõrvale keskväljale ja Käit asus Kostja asemel mängujuhiks.

20:42
Eigo Kaljurand

Eesti viimane vahetus. Kostja välja, Ainsalu sisse. Ei oskagi seda kommenteerida. Saaks sellisest vahetusest aru, kui Eesti juhiks... 

20:35
Eigo Kaljurand

Grusiinide vahetus. Kvilitaia sisse, Chakvetadze välja. Mängus on jooksmas 79. minut ja hetkel küll pole näha, kust Eesti võiks selle värava ära lüüa.

20:32
Eigo Kaljurand

Eesti vasakult äärelt tuleb tsenderdus kasti, kuid Liivak ei saa peagi pallile pihta. Oleks ta saanud, siis poleks värava lugenud, sest Flora ääremängija jõudis enne teha vea.

20:29
Eigo Kaljurand

Paha olukord kaitses. Tamm hüppab Tenistele selga, kes jääb valudes pikali. Grusiinid palli auti ei saada ja mängivad Okriashvili 20 meetrilt löögile, kuid mehe sooritus läheb selgelt mööda. Grusiinid on kaugelt mitu korda üritanud, kuid seni pole neist ükski sundinud Heina sekkuma.

20:27
Eigo Kaljurand

Välja võetakse Tunjov ja Zenjov.

20:26
Eigo Kaljurand

Eesti on teisel poolajal saanud paaril korral äärelt tsenderdada ja kasti sööta, kuid seni on otsustavad söödud jäänud väga kehvaks. Kuid kodumeeskond on tegemas kahte vahetust ja peagi saab platsile duo Anier-Liivak.

20:24
Eigo Kaljurand

Tuleb kohtumise esimene vahetus, kui väravalööja Katcharava tuleb välja ja sisse tuleb Elguja Lobzhanidze.

20:24
Eigo Kaljurand

Gruusia tõmbab Eesti kaitse ribadeks ja tuleb terav tsenderdus värava ette, kuid kodutiimi õnneks pole sealt ühtegi punast särki.

20:21
Eigo Kaljurand

Khvicha Kvaratskhelia võtab paar meest ette ja üritab kaugelt paremaga, kuid löök läks selgelt mööda.

20:17
Eigo Kaljurand

Tund mängitud, Vassiljev annab karistuslöögist tsenderduse ja vastaste väravavaht püüab palli väga lihtsalt. Kui Voolaid sõnas eile, et standardeid harjutati trennides rohkelt, siis täna seda küll näha pole.

20:15
Eigo Kaljurand

Tunjov tuleb äärelt läbi, lükkab kõrvalt vabaks jooksnud Zenjovile, kes.... on suluseisus. Iseloomustab mängu hästi. Aga seda peab küll ütlema, et Eesti on märgatavalt rohkem mängus kui avapoolajal. Nüüd oleks vaja saada mõni ohtlik pealelöök ja hakkaks äkki looma.

20:13
Eigo Kaljurand

Teist poolaega on mängitud kümme minutit ja ei saa öelda, et midagi silmapaistvat juhtunud oleks. Pigem näib, et tiimid pingutavad selle nimel, kes saab pallivaldamine enda kätte. Paari korral on nii Eesti kui Gruusia kasti saatnud tsenderdusi, kuid need on olnud päris lahjad ja midagi ohtlikku pole juhtunud.

20:10
Eigo Kaljurand

Eestlaste mängus näib frustratsiooni. Ojamaa haarab kahe käega vastase ümber kinni ja võtab niisamuti kaardi.

20:08
Eigo Kaljurand

Keskväljal saavad kokku kaks number 18 särki, kui Karol Mets võttis maha Khvicha Kvaratskhelia. Eestlane sai olukorrast kollase.

20:05
Eigo Kaljurand

Avapoolaja statistika: pealelöögid külalistele 6 : 1 ja pallivaldamine 65% - 35% grusiinidele. Tunduvad mängupildile vastavad numbrid.

20:03
Eigo Kaljurand

Üldiselt võttis avapoolaeg päris nõutuks. Gruusia oli sisuliselt igas elemendis parem. Eks näis, kas ja mida koondise peatreener Karel Voolaid poolajal välja mõtles...

20:03
Eigo Kaljurand

Teine poolaeg on alanud!

19:47
Eigo Kaljurand

Gruusia paremkaitse Otar Kakabadze üritab ühe puutega vajutada, kuid vajutab palli Elvasse... Ja see jäi poolaja viimaseks olukorraks. Gruusia jubib teenitult 1 : 0

19:45
Eigo Kaljurand

Esimesele poolajale lisati üks minut.

19:41
Eigo Kaljurand

Gruusia on peale avaväravat maha rahunenud ja Eesti on kenasti mängus, kuid midagi liialt ohtlikku pole suudetud ehitada. Poolaja lõpuni veel viis minutit.

19:37
Eigo Kaljurand

Tunjov näitab klassi! Tõmbab palli endale seljatagant ette ja mängib palli Kostjale jooksu peale, kuid kaitsja jõuab vahele.

19:35
Eigo Kaljurand

Taaskord Kvaratskhelia, kes paneb otsajoonelt kaarpalli, grusiinide ründaja üritab kääre, kuid lööb pallist mööda.

19:33
Eigo Kaljurand

Terve mängu parem äärel lustinud Kvaratskhelia saab äärele palli, kust paneb terava tsenderduse värava ette. Kõige kõrgemale kerkib 198cm pikk Nika Kacharava, kes lööb palli peaga Heinale püüdmatult küljevõrku.

19:32
Eigo Kaljurand

GRUUSIA LÖÖB 1 : 0

19:31
Eigo Kaljurand

Pool tundi mängitud. Võib julgelt öelda, et Gruusia on seni olnud parem meeskond platsil.

19:30
Eigo Kaljurand

Kvaratskhelia lõikab taaskord sisse, proovib välisküljega palli kasti lükata, kust see saab rikošeti ja jääb korraks vabaks. Kuid Hein on valvel ja nopib palli.

19:29
Eigo Kaljurand

Mängu esimene kollane kaart! Zenjov teeb pressi ja sõidab äärejoonel vastase keskkaitsjale tagant jalgadesse.

19:28
Eigo Kaljurand

Kvaratskhelia saab 27. minutil väljastpoolt kasti keerutada, kui vasaku jala löök läheb mööda ja üle.

19:27
Eigo Kaljurand

EESTI PARIM VÕIMALUS! Vassiljev ja Ojamaa mängivad omavahel lühikesi sööte, kuniks viimane saab vabalt palli kasti tsenderdada. Seal tõuseb kõige kõrgemale Georgi Tunjov, kuid ta pealöök jääb pehmeks ja läheb napilt väravast mööda. 

19:25
Eigo Kaljurand

Ojamaa kukub kastis joonel ja tahab penaltit, kuid väljakukohtunik Rumsas näitab kiiresti, et eestlane püsti tõuseks.

19:24
Eigo Kaljurand

Giorgi Chakvetadze saab 23. minutil kasti joonelt löögile, kuid löök jääb natuke pehmeks ja läheb ka kümmekond sentimeetri mööda.

19:23
Eigo Kaljurand

Grusiinide peatreener Vladimir Weiss on päris marus ja peksab jalaga vahetusmeeste pinki. Mõneti on mehe frustratsioon arusaadav. Jookseb mängu 23. minut ja grusiinide rünnakud on sumbunud pidevalt valesöötudesse.

19:20
Eigo Kaljurand

Grusiinide paremäär Khvicha Kvaratskhelia teeb väga palju pahandust. Mees suudab pidevalt eestlaste mööda astuda ja kasti anda teravaid stsenderdusi, kuid seni on kodusats olnud valvel. 

19:18
Eigo Kaljurand

Gruusia esimeste minutite surve väsis ja viimastel minutitel on Eesti kenasti mängus. Teisalt pole viimasel viiel minutil kumbki meeskond vastase kasti jõudnud ja pigem käib sumbuurne võitlus keskväljal.

19:13
Eigo Kaljurand

Järgnenud nurgalöögist ei tulnud midagi. Kostja üritas kasti suunata madala palli, kuid grusiinid lugesid selle läbi.

19:12
Eigo Kaljurand

Eesti oli ootamatult lähedal. Tunjov sai paremalt äärelt tsenderdada, vastase kaitsja pani pallile jala vahele ja pall veereb napilt valelt poolt posti mööda.

19:11
Eigo Kaljurand

Nurgalöögijärgses olukorras saab Järvelaid tsenderdada, kuid vastase kollkiiper püüab muretult palli. Vastaste kiirrünnaku võtab samas maha taaskord Järvelaid. Seni võib küll öelda, et debütant on olnud koondise silmapaistvaim pallur.

19:10
Eigo Kaljurand

Käib üheksas minut, kui Eesti saab esimese tõsise rünnaku. Sinisärgid keerutavad pikalt-pikalt palli, kuniks Järvelaid annab tsenderduse, mille grusiinid lükkavad nurgalöögiks.

19:06
Eigo Kaljurand

Eestlased näivad olevat šokis, sest enam ei suudeta palli üldse hoida ja Gruusia teenis ka kohtumise nurgalöögi, kust õnneks midagi ohtlikku ei tekkinud.

19:05
Eigo Kaljurand

Kaitsja, kes pallile suutis ette viskuda oli Joonas Tamm. Aga Gruusia oli väga lähedal.

19:05
Eigo Kaljurand

OI-OI-OI! GRUUSIAL SUUREPÄRANE VÕIMALUS! Chakvetadze pääseb neljandal minutil 1-1 olukorda, keerutab Heina pikali, jätab palli teise lainesse Okriashvilile, kes vajutab, kuid Eesti kaitsja võtab palli väravajoonelt ära!

19:03
Eigo Kaljurand

Gruusia ründaja oli ohtlikult läbi pääsemas, kuid õnneks vilistati enne viga Tamme kasuks.

19:00
Eigo Kaljurand

Ja pall on mängus!

19:00
Eigo Kaljurand

Gruusia koosseisu ohtlikumad mehed on vast Anorthosis Famagustas mängivad Tornike Okriashvili ja tipuründaja Nika Kacharava. Väga põnev on ka ründaja taga palliv 21aastane Giorgi Chakvetadze, kes on varasemalt olnud Belgia klubi Gent üks põhimehi. Teine põnev mängumees on 19aastane äär Khvicha Kvaratskhelia, kes pallib Venemaa kõrgliigas ja teeb Gruusia eest oma teise kohtumise.

19:00
Eigo Kaljurand

Gruusia koosseisu ohtlikumad mehed on vast Anorthosis Famagustas mängivad Tornike Okriashvili ja tipuründaja Nika Kacharava. Väga põnev on ka ründaja taga palliv 21aastane Giorgi Chakvetadze, kes on varasemalt olnud Belgia klubi Gent üks põhimehi. Teine põnev mängumees on 19aastane äär Khvicha Kvaratskhelia, kes pallib Venemaa kõrgliigas ja teeb Gruusia eest oma teise kohtumise.

18:51
Eigo Kaljurand

Mängu alguseni kümme minutit. Seda peab küll möönma, et ilm on pehmelt öeldes kehv, sest sajab lakkamatult ja muru tundub juba päris pehme.

18:50
Eigo Kaljurand

Kohtunikud tulevad täna Leedust. Peakohtunikku Donatas Rumsast toetavad äärtel Aleksandr Radius ja Manfredas Lukjancukas.

18:49
Eigo Kaljurand

Oma avamängu tegid ka Eesti grupikaaslased Armeenia ja Põhja-Makedoonia, kus viimased võtsid kodus 2 :1 võidu. Kodumeeskonna kollid lõid Ezgjan Alioski ja Ilija Nestorovski, Armeenia tabamuse eest hoolitses kohtumise viimasel minutil Tigran Barseghyan. Huvitaval kombel löödi kõik kolm väravat penaltitest!

 

18:33
Eigo Kaljurand

Kui Eesti koondise hapust seeriast on palju räägitud, siis hõisata pole seis ka Gruusial. Möödunud aastal pidas nende koondis 10 kohtumist, millest võideti vaid matšid Gibraltari vastu. Valiktsüklis saadi kodus kätte veel väravateta viigid Taanilt ja Iirimaalt, kuid grupis jäädi selgelt eelviimaseks.

18:29
Eigo Kaljurand

Koondise asetuse osas usun pigem Eesti jalgpalliliidu kodulehte, kes on Käidi pannud kenasti Kreida kõrvale keskväljale ning Ojamaa ja Tunjovi äärtele.

 

18:26
Eigo Kaljurand

Ja siit ka Gruusia algkoosseis:

Gruusia koondise algkoosseis (UEFA/Ekraanitõmmis)
18:24
Eigo Kaljurand

Selgunud on ka koosseisud. Eesti koondisel alustab lausa kolm debütanti: Karl Jakob Hein, Henri Järvelaid ja Georgi Tunjov.

Kuigi ametlike kanalite sõnul alustab Käit vasakul äärel ja Tunjov keskväljal, siis mõneti oleks loogilisem, kui need mehed oleks platsil vastupidiselt. Muus osas näib koosseis igati loogiline, kuigi päris suur üllatus on Zenjovi alustamine, kes on pingile jätnud Eesti meistriliigas kõik väravavõrgud puruks peksnud Rauno Sappineni.

Eesti koondise algkoosseis (UEFA/Ekraanitõmmis)

18:21
Eigo Kaljurand

Tere õhtust jalgpallifännid! Vähem kui kolmveerandtunni pärast alustavad Eesti ja Gruusia Rahvuste liiga C-taseme teise alagrupi mängu.