Siim-Sander Vene (vasakul) koos koondise peatreeneri Jukka ToijalagaFoto: Tiit Tamme
6. september 2020, 20:55

EESTI KOSSUMEHED VÄLISMAAL: Vene tegi endise tööandja vastu hea mängu, Itaalias kohtusid Drelli ja Treieri koduklubid

Nädalavahetusel pidasid Hispaanias ja Itaalias sõpruskohtumisi Eesti korvpallikoondislaste Kaspar Treieri, Henri Drelli, Siim-Sander Vene ja Janari Jõesaare koduklubid.

Itaalia hooajaeelsel superkarikaturniiril kohtusid laupäeval Eesti tulevikulootuste Henri Drelli ja Kaspar Treieri koduklubid. Kohtumise võitis Treieri tööandja Sassari, kes alistas Pesaro 86 : 71.

20aastane Treier platsile ei pääsenud, kuid tema eakaaslane Drell viibis väljakul 11 minutit, viskas 4 punkti (visked platsil 2/4, vabavisked 0/2), võttis maha ühe laupalli, tegi vaheltlõike, kuid samas patustas ka kolme pallikaotusega. Võitjate edukaim punktitooja oli 18 silmaga Vasilija Pušica, kaotajate ridades säras 14 punkti visanud Justin Robinson.

Hooajaeelseid kohtumisi pidasid ka Hispaania korvpalliklubid. Janari Jõesaare sats Manresa kaotas Kataloonia karikaturniiril Barcelonale 82 : 92, Eesti koondise ääremängija koosseisus polnud. Siim-Sander Vene praegune koduklubi Fuenlabrada alistas hooajaeelses sõprusmängus tema endise tööandja Gran Canaria 90 : 87.

Eestlane jooksis väljakule algviisikus ja oli platsil 27 minutit. Selle ajaga viskas ta 8 punkti (visked platsilt 3/7, vabavisked 1/1), võttis tiimi parimana maha 8 lauda ja andis 2 resultatiivset söötu.