Erling Braut Haaland.Foto: AFP/Scanpix
8. september 2020, 09:02

Rahvuste liiga: Itaalia alistas Hollandi, Haaland säras kahe väravaga ja Leedu lõpetas Balti riikide nukra seeria

Jalgpalli Rahvuste liigas peeti esmaspäeval kaheksa kohtumist. Õhtu suurimas mängus alistas Itaalia 1 : 0 Hollandi, Balti riikide lippu hoidis kõrgel Leedu, kes võitis Albaaniat.

Rahvuste liiga kõrgeimal tasemel peeti kaks matši. Itaalia alistas A1 alagrupis Milano Interi poolkaitsja Nicolo Barella 45. minuti tabamusest 1 : 0 Hollandi. Samas grupis jäi Poola Bosnia ja Hertsegoviina vastu 0 : 1 kaotusseisu, kuid Kamil Gliki ning Kamil Grosicki tabamused aitasid meeskonna võidule.

Itaalial juhib A1 alagruppi 4 punktiga, Hollandil ja Poolal on 3 silma ning Bosnial on kirjas üks viigipunkt.

B-tasemel lustis Norra, kes alistas 5 : 1 Põhja-Iirimaa. Kaks väravat lõid tõusev superstaar Erling Braut Haaland ja Alexander Sorloth, ühe tabamuse lisas Mohamed Elyounoussi. Teistes õhtu mängudes alistas Rumeenia 3 : 2 Austria, Šotimaa 2 : 1 Tšehhi ning Iisrael viigistas 1 : 1 Slovakkiaga.

B1 alagrupp: Rumeenia 4 punkti, Norra ja Austria 3, Põhja-Iirimaa 1
B2 alagrupp: Šotimaa 4, Tšehhi 3, Iisrael 2, Slovakkia 1

C-liigas päästis Balti riikide au Leedu. Kui Lätil alustas Rahvuste liigat hädiste viikidega Andorra ja Malta vastu ning Eestil on kirjas 0 : 1 kaotus Gruusiale, siis Leedu teenis esmaspäeval Balti riikide esimese võidu.

Kolm punkti teeniti 1 : 0 võidumängus Albaaniaga, kohtumise ainsa värava lõi 51. minutil Donatas Kazlauskas. Viimati võitis Leedu ametliku kohtumise 2016. aasta sügisel. Teises C4 alagrupi mängus alistas Valgevene võõrsil 2 : 1 Kasahstani. Peale kaht vooru on kõigil neljal riigil tabelis 3 punkti.

Eesti koondis peab C3 alagrupi kolmanda kohtumise täna õhtul, kui võõrsil madistatakse Armeeniaga.