Jalgpall

Mbappe nakatus koroonaviirusega, PSG spordidirektor on jalgpalliliidu peale maruvihane 

Toimetas Eigo Kaljurand, 8. september 2020 10:17
Kylian MbappeFoto: SIPA/Scanpix
Pariisi Saint-Germaini ründaja Kylian Mbappe andis positiivse koroonatesti, mistõttu jääb ta eemale Prantsumaa ja Horvaatia vahelisest jalgpallikohtumisest. Mängija koduklubi spordidirektor Leonardo on marus, sest ta sai asjast teada läbi meedia.

Mbappe jooksis platsile laupäevases kohtumises Rootsiga, kus ta lõi matši ainsa värava. Kaks päeva hiljem selgus, et tal on koroonaviirus, kuigi enne testi polnud Mbappel ühtegi sümptomit.

"Kui peale treeningut saime testi tulemuse, eraldati Mbappe ülejäänud meeskonnast. Ta naasis koju samal õhtul," teatas Prantsusmaa jalgpalliliit. "Mbappet testiti enne koondisega liitumist. Tulemus oli negatiivne, nagu ka kolmapäeval Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) nõudel tehtud proov."

Samal teemal

PSG meeskond vaevleb koroonakriisis, sest eelmisel nädalal andsid kuus nende mängijat positiivse proovi. Nakatunud on teiste hulgas ka Neymar ja Mauro Icardi.

Portaali RMC teatel on PSG spordidirektor Leonardo Prantsuse rahvuskoondise peale maruvihane. Ta luges staarmängija koroonanakkusest meediast ja sai alles pärast Mbappele helistamist teada, et ta on koju naasnud.

"Minu arvates on täiesti vastuvõetamatu, kui me kuuleme meediast, et üks meie mängijatest on andnud positiivse proovi. Prantsuse jalgpalliliidust pole keegi meiega rääkinud. Kui klubiga ei peeta arutelusid, siis see näitab austuse puudumist," oli Leonardo marus. "Kõik räägivad sellest ja meie peame tegelema tagajärgedega."

Prantsusmaa rahvuskoondises on esinenud mitu koroonajuhtumit. Ülemöödunud nädal andis positiivse testi Paul Pogba, väravavaht Steve Mandanda nakkus selgus kaks päeva enne kohtumist Rootsiga. Rootslased ise pole aga võimaliku nakkusohu pärast mures.

"Mbappe positiivne test ei tähenda tingimata, et ta nakatus viirusega eelmisel laupäeval. Tema mängueelne test oli negatiivne," kommenteeris rahvuskoondise arst Anders Valentin Rootsi rahvusringhäälingule.

"Koroonaviiruse suurim nakkusoht tekib, kui olla inimesega pikaajalises kokkupuutes siseruumides. Nagu me teame, toimus kohtumise õues ja sellel ajal oli võimatu Mbappega pikalt kontaktis olla. Seega on meie mängijate nakatumisrisk väga väike. Rootsi meeskonna koroonaviiruse testid olid negatiivsed. Kõik tunnevad end hästi ja sümptomeid pole."

Koroona mõjutab ka Prantsusmaa kõrgliiga algust. PSG peaks hooaja avamängu tegema juba neljapäeval, kuid suure tõenäosusega lükatakse matš edasi. Ligue 1 teatas eelmisel nädalal, et kohtumised jäävad ära, kui meeskonnas on rohkem kui kolm koroonaviiruse juhtumit. Koroonaviirusega on probleeme ka teistel Prantsusmaa meeskondadel, näiteks lükati edasi Marseille ja Saint-Etienne'i matš.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee