Jalgpall

Karel Voolaid: meie ründetegevus on hambutu ja jätab soovida 

Toimetas Kadi Parts, 8. september 2020 21:40
Karel Voolaid.Foto: Teet Malsroos
Eesti jalgpallikoondise peatreener Karel Voolaid sõnas Armeenialt saadud 0:2 kaotuse järel, et väravad jäid sündimata, sest meie ründetegevus on hambutu.

Eesti jäi tänases Rahvuste liiga kohtumises võõrsil 0:2 alla Armeeniale. See kaotus tähendab, et Eesti on pidanud kaotuse vastu võtma viies järjestikkuses mängus, viimati võideti mäng eelmise aasta märtsis ja väravani jõuti viimati mullu septembris.

Samal teemal

Numbrid on kurvad ja koondise peatreener Voolaid sõnas tänase järjekordse nukra mängu järel nii: „Täna oli 0:0 seisuni võrdsete võimalustega mäng: kes esimesena ära lööb, see saab initsiatiivi ja psüühilise eelise. Nende värav jättis meile jälje ning andis neile kõva enesekindluse. Proovisime teisel poolajal mängu tuua juurde elu ja innukust, seda mõttega, et värav tagasi lüüa ja mäng enda kasuks keerata, aga kahjuks see ei õnnestunud. Paraku on meie tegevus vastaste väljakupoolel praegu kvaliteediga, mis ei loo piisavalt väravavõimalusi. Oli üksikuid võimalusi, aga ka neid ei suutnud me ära realiseerida. Meie ründetegevus on hambutu ja jätab soovida.“

Koondise peatreener tunnistas, et võitmiseks on vaja õnnestumisi. Ja väravaid. Voolaid selgitas, et tänase kohtumise jooksul oli Eestil paar head šanssi – ta tõi välja Rauno Sappineni ja Vlasi Sinjavaski võimalused -, kuid ometi jäid need realiseerimata. „Kas see on enesekindluse küsimus? Rahvusvahelisel tasemel võib-olla tõesti. Meie mängijate valik on praegu selline, et ründavad ja äärtel mängivad mehed, kes on valikus, mängivad Eesti liigas. (Välismaal mängivad) Sergei Zenjov ja Henrik Ojamaa alles koguvad vormi ja nad ei ole peajagu üle neist mängijatest, kes meil praegu on,“ analüüsis Voolaid.

Tänast üsna omapärast algkoosseisu kommenteerides ütles Voolaid, et kuna kohtumine Gruusiaga oli alles laupäeval, pidi ta algkoosseisu valides arvestama meeste füüsilise võimekusega. Tema sõnul on see eestlaste jaoks probleemne koht. „Olen seda ka varem öelnud, et praeguses seisus ei ole Eesti koondise mängijate kehaline võimekus ja individuaalne kvaliteet piisavalt kõrgel tasemel, et kesta sellise tempoga mängudes. Nad ei mängi nädalast nädalasse rahvusvahelisi mänge – välja arvatud Karol Mets,“ selgitas Voolaid.

Kaks kaotust on pannud Eesti raskesse olukorda, sest endiselt pole avatud punktiarvet. Mis saab eesmärgist tulla alagrupi võitjaks ja kui kaugel on oht langeda mudaliigasse ehk kõige alumisse D-divisjoni? Voolaid vastas, et mänge alustatakse siiski seisult 0:0 ning kodus eesootavates kohtumistes Põhja-Makedoonia ning Armeeniaga ei taheta olla autsaideri rollis. „Peame olema mängijatega heas kontaktis ja neid julgustama,“ lisas koondise loots.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee