Korvpall

Korvpallipublik peab tänavu kandma kohustuslikus korras näomaski 

Toimetas Mart Treial, 9. september 2020, 13:33
Ilma maskita ei pääse algaval hooajal Eestis korvpalli vaatama.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti korvpalliliidu juhatuse loodud kriisi töörühm otsustas, et alaliidu egiidi alla toimuvate võistlusmängude korraldajaklubi peab algaval hooajal tagama pealtvaatajate hajutamise ja kontrollima, et fännid kannaksid siseruumides maski. 

Valitsuse piirangu järgi ei tohi saali täituvus olla rohkem kui 50 protsenti ning mitte rohkem kui 1500 inimest. Täiendavalt peab korraldaja istekohad märgistama ehk pealtvaatajad peavad asetsema hajutatult ja 2 + 2 reeglilt järgides, teatab korvpalliliit.

Juhendi järgi peavad saalis viibivad korraldajad ja fännid kandma näomaski. Kohustus ei laiene väljakukohtunikele ja võistkondade liikmetele. "Kohustuse täitmise eest vastutab korraldajaklubi," sõnas alaliidu peasekretär Keio Kuhi pressiteate vahendusel ja lisas, et saalis peab olema võimalus maski osta. 

Samuti on algaval hooajal keelatud pasunate kasutamine, publikumängude läbiviimine, tantsutüdrukute ja teiste esinejate ülesasted mängupausidel ning mängijate ja kohtunike omavaheline kätlemine. 

Täiendavalt soovitab alaliit klubidel kasutusele võtta elektroonilise piletimüügi, et vältida järjekordade tekkimist saalides. Lisaks soovitab korvpalliliit luua võimalusel mängijate ja publiku jaoks eraldi sissepääsud, et viia võistkondade ja kõrvaliste isikute kokkupuuted minimaalseks. 

Kriisi töörühm loodi korvpalliliidu juhatuse 3. septembri otsuse alusel, et operatiivselt reguleerida ja vastu võtta otsuseid alaliidu egiidi all olevate võistluste korraldamisel küsimustes, mis on seotud COVID-19 pandeemia jätkuva levikuga Eestis.

Töörühma eesmärk on tagada korvpallivõistluste toimumine võimalikult väikse koroonaviiruse leviku tõenäosusega, nendes küsimustes reeglite kehtestamine ja liikmesklubide nõustamine.

Töörühm lähtub otsuste tegemistel teadaolevatest vabariigi valitsuse, kultuuriministeeriumi, terviseameti ja Eesti olümpiakomitee otsustest ning FIBA vastavatest juhistest.

Töörühma koosseis: 

Taivo Väärsi – Meeste koondise arst

Virgo Agan – EKL kommunikatsioonijuht

Henri Ausmaa – EKL võistluste ja liigade juht

Raido Roos – EKL koondiste juht

Keio Kuhi – EKL peasekretär

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee