IMET EI SÜNDINUD: pooliku koosseisuga Nõmme Kalju pidi tunnistama NŠ Mura paremust.Foto: Stanislav Moshkov
10. september 2020, 22:20

Koroonast räsitud Kalju pidas vastu veerand tundi, kuid pakki õnneks ei saadud

Koroonaviirusest räsitud Nõmme Kalju pidas Budapestis jalgpalli Euroopa liiga esimese eelringi edasilükatud matši Sloveenia klubiga NŠ Mura. Vaid üksikute põhikoosseisu mängijatega kohtumisele sõitnud Kalju pidi vastu võtma 0 : 4 kaotuse.

Kogenumatest mängijatest sai Kalju arvestada vaid väravavahi Marko Meeritsa ning Sander Puri (kes pidi olude sunnil tegutsema keskkaitses), Kaspar Pauri, Andreas Raudsepa, Kaarel Usta ja Alex Matthias Tamme teenetega, ülejäänute näol oli tegemist esiliiga B-s mängiva Kalju U21 rivistusse kuuluvate palluritega.

Kalju pidas vastu 17. minutini, mil skoori avas Kevin Žižek. Kümme minutit hiljem tegi sama mees seisuks 2 : 0, Mura kolmas ja neljas värav kanti vastavalt Žiga Kousi (32. minutil) ja 36. Alen Kozari (36.) nimele.

Teisel poolajal mängis Mura juba selgelt säästurežiimil, Kaljut maa alla tampima ei mindud ning kohtumise lõppseisuks jäigi 4 : 0.

Teises eelringis ootab Murat Taani klubi Aarhus. Kui neid peaks edu saatma selleski matšis, saaks sloveenid kolmandas eelringis madistada Hollandi suurklubi PSV Eindhoveniga.