Alexander Zverev.Foto: AFP/Scanpix
12. september 2020, 09:02

VIDEO | Esimesed kaks setti kaotanud Zverev tuli raskest seisust välja ning kohtub US Openi finaalis Thiemiga

US Openi meeste üksikmängu finaalis kohtuvad tänavu Saksamaa tennisist Alexander Zverev (ATP 7.) ja austerlane Dominic Thiem (ATP 3.).

23aastane Zverev, kes jõudis suure slämmi turniiril finaali esmakordselt, kaotas poolfinaalis 29aastase hispaanlase Pablo Carreno (ATP 27.) vastu esimesed kaks setti, ent suutis lõpuks matši tulemusega 3 : 6, 2 : 6, 6 : 3, 6 : 4, 6 : 3 võita. Kohtumine kestis kokku 3 tundi ja 23 minutit.

Mõnevõrra lühem oli tööpäev Thiemil, kes alistas tulemusega 6 : 2, 7 : 6 (7), 7 : 6 (5) venelase Daniil Medvedevi (ATP 5.)

Kui avaseti suutis 27aastane Thiem võita kindlalt, siis teises setis jäi austerlane 3 : 5 taha ning kiires lõppmängus oli 24aastasel Medvedevil korra võimalus servida setivõidule, ent pidi lõpuks siiski võrdlemisi kindla kaotusega leppima.

Kui Zverev pääses suure slämmi turniiril finaali esmakordselt, siis Thiemile on see karjääris neljandaks korraks. Tõsi, US Openil oli seni austerlase laeks jäänud veerandfinaal.