Vaade Jüri Vipsi kaamerastFoto: Formula 2 Twitter
Auto-Moto uudised
12. september 2020, 19:18

TUBLI! Vips jõudis põneval etapil esmakordselt vormel 2 sarja punktikohale

DAMZi meeskonda esindav Jüri Vips tegi laupäeval Mugellos oma senise vormel 2 karjääri parima võistluse, kui lõpetas sõidu seitsmendal kohal.

Kaootilise Mugello etapi, kus kaarte segas kahel korral rajal käinud turvaauto, võitis sõitu alles 14. kohalt alustanud 21aastane venelane Nikita Mazepin. Hitechi meeskonnale kindlustas kaksikvõidu itaallanne Luca Ghiotto, kolmandaks tuli Šveitsi piloot Louis Delétraz

DAMZi tiimis sõitev Jüri Vips lõpetas etapi seitsmendal kohal ja teenis sellega oma vormel 2 karjääri esimesed punktid. Homme kell 12.55 toimub sprint, kuhu tänased kaheksa parimat stardivad pööratud järjestuses ehk eestlane alustab homset võistlust teiselt kohalt.

Vips sõitis kvalifikatsioonis välja seitsmenda aja. Hiljem tuli aga uudis, et 20aastasele DAMSi meeskonna piloodile määrati Louis Deletrazi takistamise eest karistus ning seega pidi eestlane loovutama stardirivis kolm positsiooni.

Ühe viimase sõitjana, alles 18. ringil boksipeatusesse tulnud Vips oli võistlusel viivuks tõusnud teisele positsioonile, kuid rehvivahetuse järel naasis ta rajale 14. kohal. Sealjuures kaotas Vips boksis aega, sest ühel mehaanikul oli probleeme tema rehvi vahetamisega. Kuid peagi läks võistlus erakordselt põnevaks.

23. ringil hakkas suitsema Giuliano Alesi masin ja ta parkis vormeli raja äärde. Kuna meeskond ei saanud seda ohutult eemaldada, saadeti rajale turvaauto.

Võistejad käisid kiiresti uuesti rehve vahetamas ja turvaauto keeras boksi, kus ta sai olla vaid mõne minuti, sest peagi põrkasid omavahel kokku Mick Schumacher, Guanyu Zhou and  Jack Aitken.

Sealjuures toimus see kõik täpselt Jüri Vipsi silme all.

Turvaauto lahkus uuesti rajalt 30. ringil, kui Vips hoidis seitsmendat positsiooni. Viimasel kolme ringil suutis eestlane korraks koha kaotada, kuid viimase ringi alguses möödus ta Yuki Tsunodast ja tõusis taas seitsmendaks, millega Vips kindlustas endale vormel 2 karjääri esimesed punktid.