Liverpooli peatreener Jürgen Klopp (vasakul) koos Mohamed Salahiga.Foto: AFP/Scanpix
12. september 2020, 21:40

Liverpool vajas Leedsi alistamiseks nelja väravat, Arsenal purustas Fulhami

Laupäeval pandi pall mängu Inglismaa jalgpalli kõrgliigas. Hooaja avakohtumises alistas Londoni Arsenal võõrsil 3:0 Fulhami, Liverpool vajas Leedsi seljatamiseks nelja väravat.

Hooaja avamängus läksid omavahel kokku Londoni klubid Fulham ja Arsenal. Viimane neist läks juhtima juba 8. minutil, kui jala sai valgeks prantslane Alexandre Lacazette. Sotid tehti lõplikult selgeks teise poolaja alguses, kui 49. minutil lõi värava Gabriel ja kuus minutit hiljem oli täpne Pierre-Emerick Aubameyang.

Päeva teises kohtumises sõitis Southampton külla Crystal Palace'ile. Kohtumise ainsaks väravaks jäi kodumeeskonna ründaja Wilfried Zaha 13. minutil löödud koll.

Tõeliseks väravasaju korraldasid möödunud hooaja meister Liverpool ja selleks hooajaks kõrgliigasse tõusnud Leed United, kes lõid kahepeale kokku seitse väravat.

Liverpool läks kohtumist juhtima 4. minutil, kui Mohamed Salahi realiseeris penalti, kuid kaheksa minutit hiljem suutsid külalised Jack Harrisoni abil viigistada. 20. minutil skooris nurgalöögi järel Liverpooli keskkaitsja Virgil van Dijk, kuid kümme minutit hiljem tegi hollandlane jämeda eksimuse, mis lasi Patrick Bamfordil skoorida.

Liverpool läks taaskord juhtima 33. minutil, kui karistuslöögi järel vajutas palli võrku Salah. 3 : 2 seisul mindi ka puhkama ja see seis püsis kuni 66. minutini, kuid Mateusz Klichi värav tõi tabloole järjekordsed viiginumbrid.

Lõpuks võtsid soosikud siiski oma. 88. minutil teenis Liverpool 11 meetri karistuslöögi ning oma päeva teise penalti ja kolmanda värava skooris egiptlane Salah.