Sander RaiesteFoto: Martin Ahven
12. september 2020, 23:04

Algkoosseisus alustanud Raieste koduklubi kaotas superkarika poolfinaalis Barcelonale

Hispaania korvpalli superkarika poolfinaalis kaotas Eesti koondislase Sander Raieste koduklubi Baskonia 68 : 72 Barcelonale.

Kuigi Baskonia alustas mängu hästi ja peale algkoosseisus alustanud Raieste korvi juhiti 5 : 0, siis peagi läks Barcelona lihtsatest korvidest oma teed. Baskonia peatreener Dusko Ivanovic hakkas oma hoolealuste peale juba varakult kärkima, kuid abi sellest polnud, sest Šarunas Jasikeviciuse juhendatud Kataloonia hiid võitis esimese veerandaja 22 : 14 ja poolaja 35 : 28.

Kolmanda veerandaja lõpuks oli Barcelona edu juba 15 punkti (60 : 45), kuid lõpuminuteil jõudis Baskonia vaid 3 silma kaugusele. Kuid rohkemaks neil jaksu polnud ja Barcelona võitis kohtumise 72 : 68.

Kaotajate edukaimad skoorijad olid 14 punktiga Alec Peters ja Luca Vildoza, Barcelonat vedas 19 silma toonud Alex Abrines. Kuigi Raieste viskas kiiresti kaks silma, siis need jäid tema mängu ainsateks punktideks. Eestlane tegi kiiresti kaks viga, võeti pingile ja Ivanovic rohkem teda mängu ei usaldanud.