Lewis Hamilton.Foto: Reuters/Scanpix
Vormel 1
13. september 2020, 18:37

Kaks korda peatatud Toscana GP-l võtsid kaksikvõidu Mercedesed, Albon jõudis esmakordselt poodiumile

Vormel 1 sari jätkus täna Itaalias, kus sõideti taas äärmiselt sündmusterohke etapp. Toscana GP-l võtsid järjekordse kaksikvõidu Mercedese piloodid Lewis Hamilton ja Valtteri Bottas, ent põnevust jagus: sõit tuli avariide tõttu peatada kahel korral ning lõpuks jõudis finišisse 12 masinat 20st startijast.

Peatselt pärast starti põhjustas avarii kogenud Kimi Räikkönen, kes põrkas kokku Pierre Gasly ja Max Verstappeniga. Kui soomlane ise sai sõitu jätkata, siis konkurendid olid mängust väljas. Pärast seda tuli rajale turvaauto, ent kohe pärast lahkumist toimus järgmine avarii, mille järel võisid sõidud lõppenuks lugeda Nicholas Latifi, Antonio Giovinazzi, Kevin Magnussen ja Carlos Sainz Jr.

Seejärel lehvitati punast lippu ning sõit peatati. Pärast pausi suudeti mõnda aega õnnetusteta hakkama saada, ent 44. ringil purunes Racing Pointi piloodil Lance Strollil rehv, mille tagajärjel kanadalane rajapiirdesse sõitis. Seejärel süttis tema vormel leekidesse ning taas toodi välja punane lipp.

Lõpuks ületas finišijoone 12 meest, pärast Strolli avariid oli sunnitud katkestama ka Esteban Ocon.

Tiitlikaitsja Hamilton edestas lõpuks Bottast 4,880 sekundiga. Esmakordselt jõudis poodiumile Red Bulli piloot Alexander Albon, kes kaotas võitjale 8,064 sekundiga. Neljanda kohaga pidi lõpuks leppima Daniel Ricciardo (Renault, +10,417), viies oli Sergio Perez (Racing Point, +15,650). Esikuuiku lõpetas Lando Norris (McLaren, +18,883).

18:40

Tänane esikümme. Täname, et jälgisite vormelit meiega!

18:38

Toscana GP võitis Hamilton. Teisena lõpetas tema tiimikaaslane Bottas, Albon sõitis välja aga karjääri esimese poodiumikoha.

18:32

58/59: Hamilton liigub võidu suunas, talle järgnevad Bottas ja Albon.

18:24

51/59: Albon möödus Ricciardost ja tõusis kolmandaks.

18:19

46/59: Kolmandat korda anti etapile start, Hamilton säilitas liidrikoha, Bottas tõusis teiseks, Riccardo langes kolmandaks.

18:16
18:04

Sõit on taas mõnda aega pausil olnud ning peaks jätkuma kell 18.12.

18:00
17:59

Foto Strolli õnnetusest:

LAP 44/59

Stroll crashes at Turn 9 😮#TuscanGP 🇮🇹 #F1 pic.twitter.com/dHFWM2KdTH

17:49

Stroll on sunnitud katkestama, rajal on taas turvaauto.

17:33
17:33

33/59: Hamilton käis boksis, kuid seal kulus tal vaid 2,3 sekundit ning britt on jätkuvalt liider. Teisena jätkab Bottas, kolmas on Ricciardo.