Tennis

KUUMAD FOTOD | Raske vigastus viis Venemaa supertalendi modelliärisse 

Ohtuleht.ee, 14. september 2020 17:18
Sofia Žuk vahetas vigastuse tõttu ametit ja proovib läbi lüüa modellinduses.Foto: sofya_zhuk/Instagram
Sofia Žuki peeti tennisemaailma supertalentide sekka, kuid 20aastaselt on ta olude sunnil valmis ametit vahetama. Kurva vigastuse tõttu on maailm aga ühe kauni modelli võrra rikkam.

„Mu selgroog on nagu 60aastasel,“ rääkis 15aastaselt Wilmbledoni noorteturniiri võitnud naine WTA-le. „Olukord oli nii kehv, et ükski arst ei soovinud mind aidata. Minu seisundit peeti lootusetuks. Lõpuks üks doktor proovis, aga ta ütles, et selg ei peaks vastu rohkem kui paar aastat.“

Nüüd ongi venelanna tennisekarjäär teadmata ajaks pausil, kuid Žuk lööb laineid uues valdkonnas ehk modellinduses.

Žuk võitis esimese ITF-i turniiri juba 14aastaselt. Temast sai alles 17. tüdruk, kes nii jõudis noorelt sellise saavutuseni. 2015. aasta Wimbledoni noorteturniiril ei kaotanud ta ühtegi setti.

2018 aasta detsembris kerkis ta maailma edetabelis 116. reale, kuid tänaseks on Žuk langenud 438. kohale. Seljaprobleemid lõid tegelikult välja juba enne Wimbledoni triumfi, kuid kahjuks ei õnnestunud ühelgi arstil olukorda parandada. Tänavu kevadel võttis naine vastu karmi otsuse, pannes tennisistikarjääri teadmata ajaks pausile. Pole võimatu, et tema karjäär lõppeski juba 20aastaselt.

Miamis elades leidis Žuk endale aga uue väljakutse modellinduse näol. Ta jagab meeleldi nappides riietes fotosid ka Instagramis, kus tal on ligi 60 000 jälgijat. Tõsi, fännide poolt tuleb ka kritiseerivaid kommentaare, mis ärgitavad treenima, mitte rannas lebama.

„Mulle meeldib modellitöö,“ vastas Žuk kriitikale. „Samas annan aru, et modellikarjäär on isegi lühem, kui oleks karjäär tennises. Viie kuni seitsme aasta pärast vahetatakse tüdrukud välja. Seega ei arvesta ma sellega kuigi pikalt,“ ütles Žuk, kes unistab ametist kinnisvaramaaklerina.

Kui ta ei suuda terviseprobleeme ületada, loodab Žuk jääda ikkagi spordiga seotuks: „Saan noortele jagada oma kogemusi ajast, kui olin tennisemaailma südames.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee