Ferrari mehaanikud askeldamas Sebastian Vetteli masina kallal.Foto: XPB/Scanpix
Toimetas Kadi Parts 15. september 2020 11:18
Vormel 1 sarjas enim etapivõite teeninud ja kõige rohkem konstruktorite karikaid võitnud Ferrari on sügavas augus – nii tunnistas tiimi tegevjuht Louis Camilleri.

Ferrari lootis tänavu astuda korralikult Mercedese meeskonna kandadele, ent kuulsa Itaalia autotootja fännide kurvastuseks seda juhtunud pole. Kui F1 sarjas on ära sõidetud üheksa etappi, on kaksikjuhtimine Mercedese meeste Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottase käes. Ferrari rooli keeravad Charles Leclerc ja Sebastian Vettel on sõitjate arvestuses vastavalt kaheksandal ja 13. kohal. Meeskondlikus arvestuses on Mercedes esikohal ja neil on ette näidata 325 punkti, Ferrari saldos on vaid 66 punkti ja sellega on nad alles kuuendal kohal.

„Teate, me oleme praegu omadega augus ja me teame, et oleme augus,“ rääkis Ferrari tegevjuht Louis Camilleri Sky Sportsile. „Paljud faktorid on kokku langenud, aga ükskõik, mis ma selgituseks ütleksin, kõlaks nagu vabandus, aga vabandusi me otsida ei taha. Praegu on oluline keskenduda oma asjadele ja teha kõvasti tööd, et jõuaksime tagasi kohale, mida peame õigusega enda omaks. Realistlikult mõeldes saab see muidugi olema keeruline,“ lisas Ferrari tegevjuht. Camilleri avaldas lisaks lootust, et ehk suudab Itaalia autotootja järgmisel aastal Mercedestele paremat konkurentsi pakkuda.

Läbi aegade on Ferrari kogunud enim etapivõite: kokku on neid ette näidata 238. McLaren hoiab rekordiraamatus teist kohta 182 etapivõiduga, kolmas koht on Williamsi päralt (114) ja Mercedes on 109 etapivõiduga neljandal positsioonil.

Konstruktorite karikat on enim saanud oma pea kohale kergitada samuti Ferrari meeskond, mis on võidutsenud 16 hooajal. Williamsil on teisena üheksa trofeed, McLarenil kolmandana kaheksa karikat. Mercedes on meeskondlikus arvestuses viiendal kohal: neil on ette näidata kuus konstruktorite karikat.