Kristjan Kitsing (palliga)Foto: Martin Ahven
15. september 2020, 22:26

Leedu tippklubi eest debüteerinud Kitsing alustas Panathinaikose vastu algkooseisus ja sai käe valgeks

Kristjan Kitsing liitus möödunud nädalal Leedu kõrgliigaklubiga BC Rytase, kes pidas teisipäeval kontrollkohtumise Ateena Panathinaikosega. Eesti korvpallikoondise ääremängija pääses tiimi algkooseisu, kuid meeskonda kaotas kohtumise 67 : 75.

Endise BC Kalev/Cramo peatreeneri Donaldas Kairyse juhendatav Vilniuse Rytas jäi poolajaks kümne punktiga kaotusseisu, kolmanda veerandaja lõpuks oli kreeklaste edu juba 19 silma. Kuigi Leedu suurklubi suutis lõpuminuteil tulla veel nelja punkti kaugusele, siis rohkemaks neil võimu polnud ja Panathinaikos võitis kohtumise 75 : 67.

Möödunud nädalal Rytasega liitunud Kitsing alustas kohtumist algkooseisus, kuid eestlase mäng polnud väga särav. Ta tabas küll oma ainsa kahepunktiviske, kuid virutas mööda kõik neli kaugviset. Lisaks võttis Kitsing  maha ühe lauapalli, kuid miinuspoolele tuleb kanda viis isiklikku viga.

Rytase resultatsiivseimad olid mõnikümmend mängu NBAs pidanud Demetrius Jackson ja Andrew Goudelock, kes tõid vastavalt 24 ja 19 silma. Panathinaikose edukaim skoorija oli 18 punkti toonud Serbia koondislane Nemanja Nedović.

Rytase liigahooaeg algab juba sellel nädalavahetusel, kui laupäeval minnakse vastamisi Utena Juventusega.