Spordivaria

Annus kinnitab, et väga paljud Eesti inimesed on ülekaalus ja noored liiguvad liiga vähe

Legendaarne spordiarst Eldur Annus: „Inimese elu sõltub pärilikkusest ja elustiilist. Meditsiini osa on pigem väike.“ (2)

Kaarel Täll, 18. september 2020 17:05
ENDISELT AKTIIVNE: „Tippsport pole tervislik, aga küll on seda liikumine,“ avab oma vormis püsimise tagamaid spordiarst Eldur Annus, kes ise on tegelenud kergejõustiku ja korvpalliga. Foto: Martin Ahven
Erika Salumäe, Erki Nool, Andrus Värnik, Jaak Salumets, Mart Poom, Jaan Talts... Seda rida võiks jätkata veel väga pikalt. Jutt käib Eesti esimese diplomeeritud spordiarsti ehk Eldur Annuse patsientidest. Üle 10 000 lõikuse teinud Annus käib tööl 80aastaseltki. „Praegu olen pensionär ja töötan osalise koormusega. Kuna haigekassa eriarstide järjekorrad on väga pikad, otsivad inimesed, kust on võimalik saada kiiret abi. Me ei vali patsiente, vaid võtame kõik vastu,“ kirjeldab Eldur Annus igapäevatööd ja avaldab muu hulgas ka oma pikaealisuse saladuse.

Härra Annus, suur au on kohata meest, kes omal ajal ravis ka minu kõige kuulsamat sugulast ehk Johannes Kotkast. Mis tuleb esimesena teie meelele, kui mõtlete maadlustšempionile?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.02.2021
Doktor Kaidu Meitern: minult küsis vitamiiniskeemi olümpiavõitja, kes kasutas sadat vitamiini!
18.09.2020
Dopinguarst Schmidti abilise advokaat süüdistab prokuröri illegaalsetes uurimismeetodites ja nõuab juhtumi lõpetamist
14.09.2020
Aadrilaskja Mark Schmidt astub kohtu ette! Kas eestlastest spordipetiste kohta tuleb uut infot?
11.08.2020
Kriminaalsüüdistuse kokkuvõte: Andreas Veerpalu tekitas dopingu abil varalist kahju kuni 300 000 eurot