Lewis Hamilton.Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix
Toimetas Kadi Parts 21. september 2020 21:19
Sel nädalavahetusel sõidetaval vormel 1 etapil võib Lewis Hamilton jõuda legendaarse Michael Schumacheri rekordini ja kui Netflixi keskkond suudab selle jäädvustada, jõuab ajalooline hetk ka vaatajateni.

Sel nädalavahetusel kihutatakse Venemaal Sotšis ja vormel 1 etapil on küljes ajalooline maik, sest kui Mercedese rooli keerav Lewis Hamilton suudab etapi võita, saab ta enda nimele 91 etapivõitu, mis on sama palju nagu omal ajal kirjutas enda saldosse seitsmekordne F1 maailmameister Michael Schumacher.

Ajaloolist hetke on lindistamas Netflixi kaamerad, kuid hetkel pole kindel, kas veebikeskkonna kaameratel lubatakse etappi lindistada, sest kui Netflixi kaamerad viimati Mercedese tiimi külastasid, tabas tiimi nende ajaloo üks hullemaid seiku: Valtteri Bottas tegi avarii ja Lewis Hamilton lõpetas sõidu üheksanda kohaga. See juhtus mullu Saksamaa etapil.

Schumacheril, kelle tervise kohta ei ole hetkel päris kindlaid tõendeid, on ette näidata 306 etapistarti, 155 poodiumikohta, 91 etapivõitu ja seitse meistritiitlit. Hamilton on seni võitnud kuus meistritiitlit, 259 starti, 158 poodiumikohta ja 90 etapivõitu.