Jalgrattasport

Tour de France’i räsib dopinguskandaal, vahi alla on võetud kaks inimest 

Toimetas Kadi Parts, 22. september 2020 09:51
Arkea-Samsici sõitjad.Foto: STEPHANE MAHE/Scanpix
Mainekas Prantsusmaa velotuur Tour de France lõppes möödunud pühapäeval, kuid on nüüd uuesti tuure kogumas dopinguskandaali tõttu. Võimaliku dopingupahanduse keskel on Arkea-Samsici meeskond.

Prantsusmaa uudisteagentuur AFP vahendas, et kohalik politsei on seoses tänavuse Tour de France’iga algatanud eeluurimise. Selle põhjuseks on asjaolu, et tuuril osalenud Arkea-Samsici meeskonna mõningaid liikmeid kahtlustatakse sohitegemises. Prokurör Dominique Laurensi väitel on uurimise aluseks „paljude terviseprobleemide, sealhulgas narkootikumide leidmine.“ Ta lisas, et on tuvastatud ka „meetod, mida võib käsitleda dopinguna.“

Samal teemal

AFP andmetel on kaks inimest eeluurimise ajaks vahi alla võetud. Prantsuse väljaande Le Parisieni väitel on nendeks isikuteks Arkea-Samsici tiimi ametlik arst ja isik, kes samuti kuulub meditsiinilise personali hulka. Le Parisien kirjutas sedagi, et vahi alla võetud meeste juurest leiti üht tüüpi keelatud ainet ja süstimiseks vajalikke vahendeid.

Eelmisel kolmapäeval, kui Tour de France alles kestis, otsiti läbi Arkea-Samsici tiimiliikmete hotellitoad, lisaks küsitleti ka meeskonna rattureid Nairo Quintanat ja Dayer Quintanat. Tiimi mänedžer Emmanuel Hubert kinnitas, et läbiotsimine tõesti toimus, kuid keeldus eelmisel nädalal rohkem kommentaare jagamast. Väljaande L’Equipe andmetel oli läbiotsimise teostanud kohaliku terviseorganisatsiooni huviorbiidis Nairo Quintana, kuid reid ei olnud kooskõlastatud Prantsuse antidopingu agentuuriga.

Kui eile õhtul teatas Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI), et nad toetavad alanud eeluurimist igati, võttis sõna ka Arkea-Samsici tiimi mänedžer. Huberti väitel puudutab uurimine väga väikest osa tiimist ja nendeks isikuteks on „vaid vähesed sõitjad ja nende lähisugulased, kes ei ole tiimi palgal.“ Ta lisas, et kui dopingutarvitamine peaks osutuma tõeseks, võtab tiim kasutusele vastavad meetmed. „Loomulikult toetame oma sõitjaid, aga kui käesoleva uurimise lõpuks selgub, et dopingutarvitamine on tõesti aset leidnud, kavatseb tiim end koheselt sellest distantseerida ning otsekohe kasutusele võtta vastavad meetmed, et lõppeks tiimi igasugune seostamine vastuvõetamatute meetoditega, mille vastu endiselt võideldakse,“ rääkis Hubert.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee