Jalgpall

Eesti jäi Lätis toimunud „kodumängus“ Venemaa marutule alla. Peatreener kaotusest: näitasime võitluslikkust ja taktikalist küpsust 

Toimetas Eigo Kaljurand, 22. september 2020 22:16
Eesti naistekoondis tegi mängus vaid kaks pealelööki, sellal venelannad lõi peale 36 korda.Foto: Toms Kalnins/EJL
Eesti naiste koondise jaoks jätkus EM-valiksari täna Jurmala Sloka staadionil, kus kohtuti Venemaa naiskonnaga. Eesti naiskond näitas südikat võitlust, lasi tugeval vastasel enda võrku avapoolajal lüüa vaid ühe palli ning kaotas teise poolaja lisaminuti värava tõttu lõpuks 0 : 3, kirjutab jalgpall.ee.

Oodatult kontrollis mängu Venemaa, kes tegi mängu lõpuks 36 pealelööki eestlaste kahe vastu, kuid sinisärkide väravalukku oli keeruline murda. Väravavaht Karina Kork pidi korraliku tõrje tegema 16. minutil, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse suunas jalaga värava suunas Natalia Mashina, kuid Kork oli esimeses postis valmis ja hoidis värava puutumatuna. Venelannadel õnnestus mängu juhtima minna 22. minutil, kui Daria Yakovleval oli veidi õnne - kaugemalt tulnud tsenderduse proovis Yakovleva esmalt värava suunas lüüa, kuid pall tabas ta õlga, misjärel lendas mänguvahend uuesti õhku. Esimesena reageeris ta ise ja suunas palli väravavahist õnnestunult mööda.

Samal teemal

Napilt enne pooltunni täitumist oli taas ohtlik Mashina, kes mängis üle meie kaitsja ja pääses löögile, kuid Kork suutis palli püüda.

Teine poolaeg algas taas venelannade löögiga, kui Nadežda Smirnova soorituse suutis Kork püüda. 52. minutil pääses Mashina standardolukorra järel peaga löögile, kuid pall läks väravast mööda. Venemaa pääses järgnevate minutite jooksul korduvalt löögile, kuid Kork oli ülesannete kõrgusel. Tunni järel tabas Nelli Korovkina löök latti, neli minutit hiljem lõi Alsu Abdullina posti.

Venemaa teine värav oli väga kvaliteetne, kui Mashina löök maandus ristnurgas. Eestlannad pidid lõpuks tunnistama Venemaa kolmeväravalist paremust, sest lisaminutitel jõudis peaga sihile Korovkina.

„Ma arvan, et esimese poolajaga jään päris rahule,“ sõnas kapten Katrin Loo vahetult pärast kohtumise lõppu videointervjuus. „Suutsime Venemaad hoida oma kastist võimalikult hästi väljas. Nad mängisid päris sirgjooneliselt ja pean tunnistama, et oli lihtsam mängida võrreldes teise poolajaga. Teisel poolajal hakkasid nad meid 1-1 ette võtma, üleval meile segadust tekitama, kui vahetasid positsioone.“

Loo kiitis vastaste teist väravat, kuid teised kaks jäävad kripeldama. „Kaks väravat, mis meile löödi – esimene ja kolmas –, olid väga kehvad väravad. Magasime mängija maha, ei suutnud omavahel ära otsustada, kes palli peale läheb. Ma arvan, et kui oleksime kaotanud 0:1, siis oleksin väheke rõõmsam.“

„Olen nõus, et esimesel poolajal olime meil rohkem energiat ja jaksu ise rünnata,“ lisas Lisette Tammik. „Teine poolaeg ja juba teine mäng – jalad on väsinud ja oli vaja veel rohkem kaitses juurde panna. Esimene poolaeg 0:1 ja oleks võinud hoida isegi 0:0. Samamoodi teisel poolajal,“ sõnas ta.

Koondise peatreener Jarmo Matikainen oli rahul naiskonna võitlusvaimuga. „Me näitasime oma võitluslikkust ja taktikalist küpsust, sest mängisime ühe Euroopa tippnaiskonnaga. Meil oli mängijaid puudu, veel täna hommikul pidime tegema viimase muudatuse, sest Liisa Merisalu ei saanud meid aidata. Suur kiitus klubidele ja mängijatele, kes on teinud tööd, et uued mängijad meid aidata saaks.”

„Oleme rääkinud palju sellest, et kui mängija ei saa koondist aidata, siis saab alati keegi teine võimaluse. Sellest järgnevast grupist olevad mängijad nägid vaeva kogu laagri vältel ja ma ei pea silmas vaid neid, kes mänguaega teenisid. Maria Orav, Kristiina Tullus ja Emma Treiberg alustasid väga tähtsat mängu ja said hästi hakkama. Peame samaaegselt proovima ka tulevikku vaadata.”

Peatreener sõnas, et Venemaa parem esitus teisel poolajal oli mitme aspekti kokkulangemine - nii enda esituse parandamine kui ka Eesti naiskonna väsimus. “1:0 seis ei olnud nende jaoks piisav ja nad olid pettunud, mistõttu oli oodata mingisugust reaktsiooni. Nad on Euroopa tippmängijad ja neil on eneseuhkus, mille najal taheti mängu rohkem domineerida. Hakkasid mängima kiiremaid sööte ning mängutempo kasvas. Kui esimesel poolajal suutsime sellega toime tulla, siis teise poolaja intensiivsus oli suurem. Marina Fedorova tuli vahetusest vasakule äärele ning see oli võtmetähtsusega vahetus. Jätkasime südikalt, aga kui esimesel poolajal oli meil mõned võimalused üleminekuid teha, siis teisel poolajal kaitsesime sügavamal ning seetõttu kadus side teise väljakupoolega.”

Eestit ootavad järgmisena ees valikmängud oktoobrikuu lõpus. 23. oktoobril mängime võõrsil Hollandiga, 27. oktoobril on meie vastaseks Sloveenia. Eesti naiskond on kuue mänguga teeninud ühe viigipunkti ja on kuue naiskonna seas viiendal kohal. Sama punktisummaga on viimasel tabelireal Türgi. Holland on parimana kirja saanud 21 punkti (7-st mängust), Venemaal (6) ja Sloveenial (7) on kirjas võrdselt 12 punkti ja Kosovo on kuue mänguga kirja saanud üheksa punkti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee