Jalgpall

BLOGI | Flora alistas penaltiseerias Malta meistri ja on võidu kaugusel Euroopa liiga alagrupiturniirist 

Eigo Kaljurand, 24. september 2020 22:53
Flora pääses Euroopa liigas play-offi, kus neid ootab Zagrebi DinamoFoto: Robin Roots
FC Flora alistas Euroopa liiga kolmandas eelringis penaltitega Malta meistri Floriana ja on võidu kaugusel alagrupiturniirile pääsemisest.

Jalgpalli Meistrite liiga esimeses eelringis kaotas Flora 1 : 1 viigiga lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias Suduvale, kuid Eesti valitseva meistri hooaeg jätkus madalamas eurosarjas. Möödunud nädalal alistas Flora koduväljakul 2 : 1 KR Reykjaviki, neljapäeval seljatati 0 : 0 lõppenud mängu järel penaltitega Floriana.

Kohtumise avapoolaeg silmailu ei pakkunud. Florianal oli probleeme külaliste karistusalani jõudmisega ja Flora parimateks võimalusteks jäid paar pehmet kauglööki.

Esimesel poolajal vaid kaks pealelööki teinud Malta tiim alustas teist poolaega märgatavalt teravamalt, kuid Flora väravale liialt ohtlikuks ei muututud. Normaalaja parim võimalus tekkis 88. minutil Mark Anders Lepikul. Vahetusest sekkunud ründaja pääses seitsmelt meetrilt löögile, kuid ta lõi madalalt etteposti ja vastaste väravavaht oli tasemel.

Väravaid ei nähtud ka lisaajal, mistap selgus võitja penaltiseerias. Flora kaks esimest lööjat - Michael Lilander ja Vladislav Kreida - ei eksinud, kuid Floriana esimene penalti lendas üle ja teine Matvei Igoneni jalgadesse. Kuigi Markus Poom suutis penaltil eksida, siis Märten Kuusk ja Frank Liivak lõid pallid kindlalt võrku.

Penaltiseeria 4 : 2 võitnud Flora pääses Euroopa liiga play-offi ehk viimasesse alagrupiturniiri eelsesse ringi, kus nad kohtuvad Horvaatia meistri Zagrebi Dinamoga. Kui neljapäevase võidu eest teenis Flora umbes 300 000 eurot, siis horvaatide alistamise puhul ootaks neid alagrupiturniir ja vähemalt 3 miljonit eurot.

Eesti klubidest on varasemalt play-off mängu jõudnud Levadia 2009. aastal ja Nõmme Kalju 2013. aastal, kus nad kaotasid vastavalt Galatasarayle ja Dniprole. 

FC Floriana - Tallinna FC Flora 0 : 0 (penaltid 2 : 4)

22:39
Eigo Kaljurand

LIIVAK VAJUTAB PALLI KÜLJEVÕRKU JA FLORA VÕITIS PENALTISEERIA 4 : 2! SUPER! FLORA ON ESMAKORDSELT EUROOPA LIIGA PLAY-OFFIS JA SÕIDAB JÄRGMISEL NÄDALAL ZAGREBISSE!

22:38
Eigo Kaljurand

Vahetusest sekkunud Jan Busuttil näibki olevat penaltispetsialist, sest vajub tugevalt ja keskele. 3 : 2. Aga kui Liivak lööb ära, siis on Flora edasi...

22:37
Eigo Kaljurand

Märten Kuusk! Kaptenilt suurepärane penalti. Tugev, täpne ja seis 3 : 1. Kui Floriana eksib, siis on Flora edasi...

22:36
Eigo Kaljurand

Tiago Adan teeb Kreidat ehk ootab kuhu väravavaht vajub ja lööb teisele poole. 2 : 1

22:36
Eigo Kaljurand

Ai-ai, Poom lööb üsna keskele ja Akpan jääb ette. 

22:35
Eigo Kaljurand

Venancio lööb palli keskele, kuid Igoneni jalad jäävad ette! Seis tablool ikka 2 : 0 ja Flora on edasipääsule juba päris lähedal!

22:34
Eigo Kaljurand

Kreida tipib pikalt ja ootab kuni väravavaht vajub ning lööb teise nurka. 2 : 0!

22:33
Eigo Kaljurand

Keqi võtab ainult kaks sammu hoogu ja.... lööb palli üle! 

22:32
Eigo Kaljurand

Lilanderi löögile saab Akpan näpud vahele, kuid löök on nii tugev, et pall on võrgus. Flora 1 : 0

22:31
Eigo Kaljurand

Esimesena läheb lööma Flora, mis statistiliselt peaks neile väikese eelise andma...

22:30
Eigo Kaljurand

Suduva vastu lõid penalteid Vassiljev ja Sappinen, kes mõlemad võeti täna puhkama; Järvelaid, kes mängib nüüdseks Taanis ja Soomets, kes toona eksis. Päris põnev, kes on täna need viis meest, kes proovida saavad ja kas 20aastane Soomets on üks neist.

22:26
Eigo Kaljurand

LISAAEG ON LÄBI! 120 minuti jooksul väravaid ei nähtud ja võitja selgub penaltiseerias!

22:24
Eigo Kaljurand

Floriana vahetus: Jan Busuttil sisse, Leone välja. Eeldatavasti toodi Busuttil penalteid lööma, sest lisaaja lõpuni on vaid kaks minutit.

22:21
Eigo Kaljurand

HUHUH! Floriana ründaja Tiago Adan vajutab paarikümnelt meetrilt peale, kuid pall keris väga napilt ristnurgast mööda.

22:17
Eigo Kaljurand

On näha, et meestel on väljakul raske. Mõlema tiimi mängijatel vajuvad käed põlvedele ja igast puhkehetkest võetakse viimast. Lisaaega on mängida veel umbes kaheksa minutit

22:13
Eigo Kaljurand

Floriana on küll selle moega, et nemad läheksdi hea meelega penalteid lööma. Isegi kui nad oma väljakupoolel palli võitsid, siis rünnakusse ei liikunud keegi ja kõrgel oli vaid kaks meest. 

22:11
Eigo Kaljurand

Frank Liivak pääses viimaseks 15 minutiks sisse, välja tuli üsna nähtamatuks jäänud Sinjavski. Polnud Vlasi parim mäng, sest Malta seisis väga sügaval kaitses ja tema vajalikku ruumi täna ei tekkinudki.

22:09
Eigo Kaljurand

Silva karistuslöök jäi kinni Flora kaitsjate jalgadese ja see jäi esimese lisaja viimaseks võimaluseks. Väike joogipaus ning veerand tundi veel minna...

22:07
Eigo Kaljurand

105. minutil sai kaardi ka Kuusk. Flora neljast kaitsjast kolmel on nüüd kollane all. 

22:06
Eigo Kaljurand

104. minutil võttis kaardi Marcelo Dias. Tegu oli kohtumise kaheksanda kollase kaardiga.

22:03
Eigo Kaljurand

Samal minutil võttis kollase Lepik. Mees löödi korraks karistuslöögist oimetuks ja ta vajas arstide abi. Eeldatavasti naasis ta platsile enne kohtuniku luba ja vilemehele see ei meeldinud.

22:01
Eigo Kaljurand

99. minutil vahetus ja sealjuures päris üllatav vahetus. Poom tuli sisse ja Vassiljev võeti välja. Arvestades seda, et suure tõenäosusega läheb kohtumine penaltite peale, siis seal võinuks vanameistrit vaja minna. Jah, Kostja Suduva vastu eksis, kuid vaevalt ta seda teist korda teinud.

22:00
Eigo Kaljurand

Lisaajal on mõlemal tiimil olnud üks poolvõimalus, kuid midagi liiga särtsakat pole kaheksa minutiga juhtunud. 

21:58
Eigo Kaljurand

Ühest küljest võib normaalaja 0 : 0 viigis süüdistada üsna hambutult mänginud jalgpallureid, aga ma vaataks ka Õhtulehe sporditoimetuse bossi otsa. "Peaasi et keegi normaalajal võidaks. Numbriuudis on juba küljendatud," sõnas lehe trükkiminekut ootav Täll matši eel. Ärasõnamise meistriklass!

21:56
Eigo Kaljurand

Lisaajal saab esimese märke statistikasse Flora vasakkaitsja Lukka. Kahjuks pole tegu väravaga, vaid 94. minutil teenitud kollase kaardiga.

21:53
Eigo Kaljurand

Normaalaja statistika UEFA.com andmetel: Pealelöögid Florianale 9 : 7, kuid raamilöögid Florale 4 :2. Nurgalööke oli eestlastel 6 ja Malta tiimil 2. 

21:47
Eigo Kaljurand

Ja läheme lisaajale!

21:47
Eigo Kaljurand

Peab möönma, et Lepiku lahendus polnud parim, sest sellisest kohast võinuks palli võrku lüüa. Flora sai järgneval paaril minutil kaks nurgalööki ja ühe nurgalöögilaadse karistuslöögi. Neist viimase puhul sõitis Pürg jalad ees väravavahile sisse ja sai kollase. 

21:45
Eigo Kaljurand

FLORA PARIM VÕIMALUS! Mark Anders Lepik pääseb 88. minutil seitsmelt meetrilt löögile, noor ründaja lööb madalalt etteposti, kuid Ini Akpan tõrjub.

21:41
Eigo Kaljurand

Soomets proovis 84. minutil kaugelt, kuid noore poolkaitsja kauglöök keeras selgelt väravast mööda. 

21:39
Eigo Kaljurand

Minut hiljem võttis Miller kollase kaardi, kuid ta käsi käis vastase näos.

21:38
Eigo Kaljurand

81. minutil teevad mõlemad tiimid vahetused. Florianal asendab Flavio Carioca Paiberit ja Floral Lepik Sappineni.

21:37
Eigo Kaljurand

OI-OI! Floriana keskpoolik Venancio mõnekümnelt meetrilt sooritatud karistuslöök läheb ülinapilt ristnurgast mööda. Väga korralik pomm ja vaevalt Igonen oleks suutnud sinna sekkud.

21:33
Eigo Kaljurand

Vähem kui veerand tundi normaalaja lõpuni. Kui korraks läks mäng lahtiseks, siis viimased kümme minutit on läinud taas pusimiseks keskväljal.

21:26
Eigo Kaljurand

69. minutil tuli kohtumise esimene vahetus, kui Henn võttis Alliku välja ja pani sisse Milleri. Flora pidi ilmselgelt midagi muutma, sest mäng hakkas käest minema.

21:25
Eigo Kaljurand

Floriana sai statistikasse ühe pealelöögi juurde, kui Garcia kauglöök sai paha rikošeti, kuid õnneks lendas pall mööda.

21:23
Eigo Kaljurand

Kui teist poolaega on mängitud 20 minutit, siis juhib Floriana pealelöökidega 7 : 5 ehk Malta tiim on pommitanud korralikult. "Rahu-rahu," karjus Flora treener Henn platsi kõrvalt.

21:21
Eigo Kaljurand

Floriana on teisel poolajal märgatavalt paremini mängus. 64. minutil sai Paiber kaugelt lüüa, kuid Igonen püüdis. Aga kohtumine on märgatavalt lahtisem kui esimesel poolajal. Mainimata on, et täistunnil korjas Sappinen endale kollase.

21:10
Eigo Kaljurand

52. minutil proovis Paiber paarikümnelt meetrilt õnne, kuid pall veeres pool meetrit postist mööda. 

21:08
Eigo Kaljurand

Aga mis peamine: viis minutit on teist poolaega mängitud ja mõlemad tiimid on saanud (pool)ohtlikud olukorrad! Läheb mänguks?

21:07
Eigo Kaljurand

"Aaargh," ütles ERRi kommentaator, kui Sinyavskiy sai kasti joonelt üle puusa vajutada, aga pall lendas taevasse.

21:06
Eigo Kaljurand

47. minutil sai Floriana enda parima võimaluse. Leone sai kastis löögile, mis sai Pürgist rikošeti ja lendas meetri väravast mööda. Mine sa tea, äkki oli isegi senise mängu parima võimalus kahe tiimi peale kokku. Järgnenud (Floriana esimesest) nurgalöögist midagi ohtlikku ei tulnud.

21:04
Eigo Kaljurand

Äkki nägid maltalased Flora Suduva vastu sooritatud penalteid ja mõtlesid, et 0 : 0 ja 11 meetri karistuslöögid oleks väga tiptop kohtumise käik? Reaalsuses muidugi Jürgen Henn tõdes Reykjaviki mängu järel, et vahepeal on ka penalteid harjutatud.

21:02
Eigo Kaljurand

Ahjaa, teine poolaeg on alanud!

21:02
Eigo Kaljurand

Floriana lähenemine on üsna selge. Seni ei võta nad mingeid riske ja kaitses on alati vähemalt 4-5 meest. Kui üksikud ründajad suudavad midagi teha, siis tore, aga peamine on taga nulli hoidmine. 

21:01
Eigo Kaljurand

Natuke kummitab Florat sama häda, mis eelmises kohtumises Reykjavikiga. Ka siis jõuti palliga väga kenasti vastaste kasti lähistele, aga kui oli vaja anda otsustav sööt, täpne tsenderdus või kvaliteetne nurgalöök, siis need lendasid üsna võssa. 

20:47
Eigo Kaljurand

45. minutit tiksub täis ja kohtunik lõpetab Esimese poolaja. Floriana 0 : 0 Flora. Oeh, ei oskagi midagi tarka selle mängu kohta öelda. "Paremad võimalused olid Floral," ütles Kalkun ETV kommentaaris, kuid ma neid võimalusteks ei loeks. 

Aga positiivset otsides: Flora oli parem meeskond. Pealelöögid eestlastele 4 : 2, nurgalöögid 3 : 0, aga väravavõimalused ja skoor 0 : 0. 

20:45
Eigo Kaljurand

44. minutil võttis malta-argentinlane Paiber kohtumise teise kollase kaardi.

20:44
Eigo Kaljurand

Viimase kümne minuti saldo. Flora teenis nurgalöögi, millest ei sündinud midagi ohtlikku. Lisaks on külalised proovinud paaril korral tsenderdada, kuid need pole omi mehi leidnud. 

20:41
Eigo Kaljurand

Lisaks aule ja kuulsusele on kohtumises mängus ka raha. Tänase matši võitja paneb taskusse ca 300 000 eurot. Kui järgmises ringis õnnestuks Zagrebit üllatada ja alagruppi jõuda, siis teenitakse pea 3 miljonit eurot. 

20:36
Eigo Kaljurand

32. minutil sai Floriana poolkaitsja Garcia mängu esimese kollase. Argentinlane proovis penaltit kalastada, kuid kohtunik nägi pettuse läbi.

20:35
Eigo Kaljurand

Vähemalt kahte eestlast me Euroopa liiga play-offis näeme, sest põhjanaabrite KuPS alistas täna 2 : 0 Suduva. Ats Purje ja Artur Pikk said Soome klubi eest kirja 90. minutit. Pikk tegi sealjuures eeltöö teisele väravale, kui lätlane Igors Tarasovs toksas peaga sisse tema antud nurgalöögi.

20:28
Eigo Kaljurand

27. minutil proovis Sappinen kaugelt, kuid seegi pall läks täpselt väravavahi pihku. Järgmisel rünnakul sai omakorda Floriana kaugelt üritada, kuid see pall lendas selgelt üle. 

20:24
Eigo Kaljurand

23. minutil võttis Vassiljev vastaste söödu vahelt ja vajutas kohe 25 meetrilt peale. Aga löök oli liiga pehme ja liiga keskele, mistap Ini Akpan püüdis selle üsna rahulikult.

20:22
Eigo Kaljurand

Ja peaaegu oleks ära sõnanud. 21. minutil pääses Keqi jooksu ja Igoneniga silmitsi, kuid eestlane sekkus õigel ajal. Lisaks oli olukorras suluseis, et värav poleks lugenud. Kuid kodusats näitas oma teravust.

20:21
Eigo Kaljurand

Seni on päris tuim mäng. Floriana pole kümmekond minutit eestlaste kasti lähistelegi jõudnud, teisalt pole Flora mängulist ülekaalu suutnud konverteerida olukordadeks. Samas oli sellist asjade käiku oodata, sest Malta tiimi trumbiks on tihkelt kaitses seismine, mida nad pidavat hästi oskama.

20:11
Eigo Kaljurand

11. minutil pääses Sappinen kümnelt meetrilt pöördelt löögile, kuid see jäi päris pehmeks ja vastaste kollkipril polnud probleeme. Aga peamine on see, et Flora on mängus see ja avaminutite ehmatusest on üle saadud.

20:11
Eigo Kaljurand

Natuke ärevust Malta meeskonna kastis tekkis, kui järjepanu anti kasti nurgalöök, tsenderdus ja Alliku sai proovida madalat söötu. Kuid midagi ohtlikku neist olukordadest ei tekkinud.

20:09
Eigo Kaljurand

9. minutil teenib Flora karistuslöögijärgsest olukorrast nurgalöögi. Palli taha läheb loomulikult Kostja Vassiljev.

20:06
Eigo Kaljurand

Avaminutitel hoiab Floriana selgelt enam palli, kuid viie minuti jooksul pole sisuliselt mitte midagi juhtunud. 

20:00
Eigo Kaljurand

Ja kohtumine on alanud!

19:48
Eigo Kaljurand

Kihlveokontorid peavad hästi väikeseks soosikuks Malta klubi, kuid sisuliselt on koefitsendid võrdsed. Üheks kodumeeskonna eeliseks võib olla sealne ilm, sest hetkel on Vallettas 28 soojakraadi. Pole kindel, kas Flora on tänavu koduliigas selliseid temperatuuripügalaid näinud, sest eks see Eesti suvi on nagu ta on.

19:36
Eigo Kaljurand

Kuna UEFA pahatihti paneb nende algkoosseisudega mäda, siis eeldatavasti mängib Keqi ründes ja Garcia keskväljal, saab näha. Muus osas peaks tiptop olema. Vastaste nimekaim mängija on 31aastane keskkaitsja Enzo Ruiz, kes on 11 korral jooksnud väljakule Boca Juniorsi eest.

19:33
Eigo Kaljurand

Kodumeeskond alustab 4-4-2 taktikaga ja meeskonna selgroo moodustavad võõrleegionärid. Tõupuhtaid maltalasi on algkoosseisus vaid kaks, kuid Nigeeria päritolu väravavahil Akpanil ja Argentina taustaga Paiberil on niisamuti Malta pass taskus.

Eelkõige tuleb Floral karta keskväljal mängivat Keqit ja ründajat Tiago Adani, kes eelmine hooaeg oli vastaste suurimad väravakütid.

Floriana algkoosseis (UEFA/Ekraanitõmmis)

19:26
Eigo Kaljurand

Võrreldes koduse Reykjaviki mänguga on Floral algkoosseisus üks muudatus. Martin Milleri asemel alustab algkooseisus Markus Soomets. Paha uudis on, et Maltale kaasa sõitnud Ken Kallaste pole mängukõlbulik ehk teda pole pingilgi. Teisalt sai Marco Lukka möödunud mängus väga kenasti hakkama. 

Flora algkoosseis (UEFA/Ekraanitõmmis)
19:23
Eigo Kaljurand

Tervistused, Õhtulehe jalgpalliblogi alustab! Flora ja Floriana jooksevad Maltal väljakule umbes poole tunni pärast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee