BLOGI JA VIDEO | Kalev/Cramo näitas Zeniidile hambaid, kuid kaotas kohtumise kaheksa silmaga

Eigo Kaljurand, 26. september 2020 22:12
Kalev/Cramo peatreener Roberts ŠtelmahersFoto: Robin Roots
Korvpalliklubi Tallinna Kalev/Cramo pidas laupäeval VTB Ühisliigas hooaja avamängu, kui Peterburis kaotati sealsele Zeniidile 83 : 91.

Kalev/Cramo alustas kohtumist Euroliigas palliva Zeniidi vastu suurepäraselt ja Marcus Keene'i üheksa punkti najal juhiti avaveerandi keskpaigas 15 : 11. Seda edu suudeti hoida esimese veerandi lõpuni ja väikesele puhkepausile mindi seisult 23 : 21. Sealjuures esimesel kümnel minutil sopsas Tallinna tiim kümnest kolmesest kuus, aga tabati vaid üks kahepunktivise.

Poolajale mindi juba kodumeeskonna 46 : 41 eduseisus, väga palju pahandust tegi vastaste tagamängija Austin Hollinsi. Kohtumise lõpuks üheksa kolmest tabanud ja 27 silma toonud tagamängija viskas 18 neist esimesel kahekümnel minutil.

Kuid Kalev tuli veel mängu tagasi. Suuresti trio Marcus Keene - Gabe Bealer - Deivin Thomase soorituste najal tuli Eesti klubi järgi ja läks korraks nelja silmaga ette (59 : 55), kuid viimast veerandaega alustati Zeniidi napis 64 : 63 eduseisus.

Lõpuks võttis tugevam siiski oma. Kuigi Sten Soku kolmepunktiviske järel jõudis Kalev veel 75 : 75 viigini, siis sellele järgnes kodusatsi 10 : 2 spurt ning sellega oli mäng sisuliselt tehtud.

Peterburi Zenit võitis kohtumise 91 : 83, üleplatsimeheks kerkinud Hollinsit toetasid 13 punktiga Willy Baron ja Mateusz Ponitka. Kalev/Cramo säravaim mängumees oli 175 cm pikkune mängujuht Marcus Keene, kes tõi 27 punkti (visked platsil 9/13) ja andis  8 resultatiivset söötu. Gabe Bealer toetas teda 19 ning Deivin Thomas ja Kregor Hermet 12 silmaga.  Osaliselt sai Eesti meeskonnale saatuslikuks lauavõitlus, sest Zenit korjas 13 ründelauda, aga Kalev vaid 3.

Kalev/Cramo Ühisliiga hooaeg jätkub eedatavasti 5. oktoobril, kui kohtutatakse Moskva oblasti Himkiga.

Standings provided by SofaScore LiveScore
21:50
Eigo Kaljurand

LÄBI! ZENIT VÕITIS MÄNGU 91 : 83

Kalevi poolelt tõi Marcus Keene 24, Gabe Bealer 19 ning Deivin Thomas ja Kregor Hermet 12 punkit. Peterburi kõige teravam mees oli üheksa kolmest tabanud Austin Hollins 27 silmaga, teda toetasid 13 punkti toonud Willy Baron ja Mateusz Ponitka.

21:45

Aeg võeti maha, kuid miskipärast ei läinud Kalev tegema kiiret viga. Lõpuks see tehti, kuid siis oli mäng tehtud...

21:44

Oi-oi, kas läheb veel mänguks? Hermet laksab veel ülikaugelt, kuid varvas oli napilt kolmesejoonel. Seis 82 : 89, kuid mängida veel pool minutit.

21:42

Hermet sopsab kolmese, seis 80 : 89, kuid mängida vähem kui minut.

21:41

Kalev võttis aja maha, kuid rünnakul eksitakse. Eksivad ka Peterburi mängijad, aga taas nopivad nad ründelaua ja pall pannakse rahulikult korvi. Vahe kümme punkti ja nüüd on see mäng tehtud...

21:39

Oeh... Kalev kaotab rumalalt palli ja Zenit leiab rünnakul üles nurka vabaks unustatud Austin Hollinsi. Mehe üheksas kolmene viib Peterburi ette 85 : 77. Kas see oli lõplik nael Kalevi kirstu või suudetakse veel tagasi tulla? Mängida on veidi üle kahe minuti.

21:37

Keene toob Kalevi kolme punkti kaugsele, kuid taas ei saada kaitselauda kätte ja Poythress surub palli pealt. Mängu lõpuni 2.20, Zenit peale viiega.

21:37

Kalevi tsentrile Devin Thomasele ründeviga ja mõned sekundid hiljem teeb ta kaitses vead. Thomas asendati platsil Hermetiga, aga Poythress tabab mõlemad vabavisked ja Zenit peal 80 : 75

21:35

Kurat võtaks. Hollins saab taas vabalt kolmese visata ja mees tabab oma kaheksanda kaugviske. Zenit peal 78 : 75. Aga Kalevil kaitselt täiesti lubamatu tegutsemine. Hollinsile ei tohi täna ruumi jätta...

21:33

Sten Sokk unustatakse kolmese joone taha vabaks ja sellist võimalust ei jäta eestlane kasutamata. 75 : 75 viik!

21:32

Kalevil on platsil Keene, kellel on neli viga. Samuti nelja veaga Nurger ja Hermet on pingil, mistap mängib Kurbas number nelja kohal.

21:31

Poola koondislane Ponitka viis kodumeeskonna taas viiega ette, kuid Bealer noppis ründepalli ja viskas palli pöördelt sisse. Zenit peal 73 : 70

21:29

Kurbas tabab mõlemad vabavisked, Zenit ees 71 : 67, mängu lõpuni 6.40

21:26

Pangose kolmene ja Poythressi tabavad vabavisked viivad Peterburi taas viiega ette. Kuigi Kalevil pall liigub väga kenasti, siis pole suudetud vabadelt kohtadelt palle sisse panna.

21:21

Marcus Keene! Mees paneb pettega Zenidi mängija Ponitka põlvili ja sopsab kolmese! Tablool 66 : 66 viik.

21:17

Zenit paneb 7 punkti järjest ja läheb taas kolmega ette, aga Hermet võitleb korvi all mehiselt ja upitab palli korvi, millega kolmas veerand aega ka lõpeb. Zenit 64 - Kalev 63.

21:15

Kuigi Zenit paneb rünnakul kaks vabaviset sisse, siis Keene leiab taas korvi alt Bealeri ja Kalev ikka neljaga peal. Keene on lisaks 19 punktile andnud juba 7 resultatiivset söötu. Kui see jänki samas tempos jätkab, siis on Kalevil varsti Euroopa tippklubid ukse taga.

21:12

Gabe Bealer sopsab kolmese ja Kalev ees 59 : 55!

21:12

Zenit eksib täna müstilistes kohtades. Imelise käega Pangosel oli kaks vabaviset, aga viskas need mööda. Kalevil suutsid järjepanu skoorida Keene ja Thomas ning vahepeal kolmepunktilisse kaotusseisu jäänud Kalev on ees 56 : 55

21:07

Pangos viib Zenidi taas ette ja peagi tuli Rauno Nurgerile neljas viga, kuid Leedu koondislane Guidatis paneb mõlemad vabavisked mööda ning järgmisel rünnakul paneb Kurbas koos veaga kolmese sisse. Kahjuks ei taba ka eestlane vabaviset, kuid Kalev taas 52 : 51 peal

21:03

Martin Dorbek tabab keskpositsioonilt ja Kalev ees 49 : 48!

21:02

Hermeti ja Keene'i kaheste järel suudab Kalev tulla taas vaid punkti kaugusele, 48 : 47. Kahjuks ei suutnud Keene vabaviset kotti panna.

20:59

Teine poolaeg on alanud ja Keene'i valesöödu järel saab Zenit rahulikult kiirrünnaku lõpetada. Kuid kohe järgmisel rünnakul jänki rehabiliteerib ennast ja viskab sisse raske keskpositsiooniviske. 48 : 43.

20:47

Kalevil kahesed 7/14, kolmesed 7/13 ja vabavisked 6/7. Aga karjuvalt hakkab silma lauavõistlus. Vastased on noppinud 7 ründelauda, Kalev mitte ühtegi.

20:45

Kalevi poolel teeb mängu trio Keene-Bealer-Thomas, kes on toonud vastavalt 13, 11 ja 8 silma. Kolme punkti peal on Kaufmanis, Hermet ja Kurbas. Zenidil on pidurdamatus hoos Hollins, kes on laksanud juba 18 punkti (kolmesed 6/7), ühelgi teisel Peterburi mängijal pole rohkem kui 5 silma. Teisalt on neil juba üheksa pallurit käe valgeks saanud.

20:43

Ai-ai, paha. Vladilslav Truškin paneb paneb koos poolajasireeniga kolmese kotti ja Zenit võidab poolaja 46 : 41.

20:42

Kalev suudab taas vahe tagasi mängida. Bealer sopsab kolmese ja Thomas paneb palli korvi alt sisse. Zenit 43 : Kalev 41, mängida 10 sekundit.

20:41

Oi-oi, Kalev näitab tõelisi ilukorve. Keene leidis väga hea sööduga Bealeri ja rünnak hiljem surus Thomas palli võimsalt korvi. Kuid sellest on vähe kasu, sest Hollins sopsab kahel rünnakul järjest kolmesed. Zenit ees 43 : 36, Hollinsi arvel juba 18 punkti. Jänki teeb väga palju pahandust ja meest ei saada kuidagi kinni.

20:39

Kas mäng hakkab käest minema? Kalevil pole pikalt õnnestumisi ja Zenit on viiega ette läinud. Nüüd on küll see hetk, kus kohtumine võib lappesse minna.

20:36

Keene murrab kenasti korvi alla ja toob viigistab keerulise viskega seisu, kuid kohe paneb Zenit kolmese vastu ning Štelmahers võtab seisul 31 : 34 aja maha. Poolajani nõksa alla nelja minuti.

20:35

Kalevil on paaril rünnakul ebaõnne olnud, kui Keene'i ja Bealeri visked on korvist välja keeranud.

20:32

Peale vastaste 29 : 29 korvi võtab Štelmahers aja maha. Positiivne on see, et Kalev on väga hästi mängus. Miinuspoolele võib kanda senise eestlaste panuse. Hermet ja Kurbas on sopsanud ühe kolmese, kuid teised mehed pole kätt valgeks saanud. Alla viie minuti mänginud Nurger korjas rünnakul oma kolmanda vea ja vaevalt teda rohkem esimesel poolajal mängu pannakse.

20:29

Zenidi esimeste mängude teravaim mees Willy Baron sopsab kolmese, kuid Bealeri ja Keene'i kahesed viivad Kalevi taas kahega ette.

20:27

Mängukorda putitatud Devin Thomas on seni jätnud üsna sümpaatse mulje. Möllab korvi all korralikult ja on pika mehe kohta päris liikuv. Jänki kaks tabavat vabaviset viivad Kalevi taas 25 : 24 ette.

20:25

Marcus Keene sai avaveerandil kirja 9 punkti, teised kalevlased said kirja ühe korvi. Vastaste parim oli kuus silma toonud Austin Hollins

20:22

Kalev võitis esimese veerandi 23 : 21. Meeskonna kahesed 5/1, aga kolmesed 10/6 ja vabavisked 3/3. NBA-s on aastaid räägitud, et parim vise on kolmene ja Štelmahers on vist sealseid spetsialiste kuulda võtnud.

20:20

Kalev/Cramo tabas esimese kahepunktiviske! Thomas viib meeskonna 50 sekundit enne veerandi lõppu ette 23 : 19.

20:17

Kalev/Cramo mängib nagu NBA tipptiimid. Sisuliselt pommitatakse ainult kaugelt ja korvi alla ei murta. Aga Kaufmanis paneb kaugviske kotti ja Kurbas niisamuti. Eesti esiklubi juhib 21 : 17, esimest veerandit mängida nõksa üle minuti.

20:13

Marcus Keene uuesti! Väga raske kolmene üle vastase käte, Kalev ees 15 : 11 ja kodumeeskond võtab aja maha. Avaminutite põhjal tundub, et selle Keenega pandi väga täppi. 175cm tagamängija on visanud juba üheksa punkti, esimest veerandit on mängida veel 3:50

20:11

Marcus Keene paneb kolmese ja Kalev taas 12 : 11 ees! Seni on kõik tiptop!

20:10

Dorbeki valesöödu järel saab Zenit kiirrünnakuse ja läheb 11 : 9 ette.

20:09

Gabe Bealer paneb kolmese ja Kalev juhib 9 : 6!

20:08

Aga üldiselt on Kalev kaitselauas väga hädas. Zenit on noppinud juba kolm ründelauda, mistap on nad saanud pommitada. Kuid õnneks on seni nende kolmeseld ja lähivisked mööda läinud.

20:07

Marcus Keene'le tehakse kolmeviskeüritusel viga ja mees paneb kõik kolm vabaviset kotti. 6 : 6.

20:07

Nurgeri kohtumise algus on päris krobeline. Kahe minutiga on tal kirjas juba kaks viga, lisaks sai ta avaminutil räige bloki. Arvestades Kalevi hõredat korvialust, siis on just need vead paha uudis.

20:05

Zenit läheb vabavisetes 3 : 0 ette. Alex Poythress tabas 2 / 1 ja Kevin Pangos mõlemad sooritused. Aga Hermet paneb kohe kolmese vastu ja tablool viik!

20:02

Tänast mängu alustavad algviisikus: #3 Marcus Keene #22 Martin Dorbek #30 Gabriel Bealer #13 Kregor Hermet #20 Rauno Nurger Läheb lahinguks 🏀 #vtbleague #kalevcramo #seeolememeie

Posted by BC KALEV/CRAMO on Saturday, 26 September 2020
20:00

Kalevi algkoosseis: Marcus Keene, Martin Dorbek, Gabe Bealer, Kregor Hermet ja Rauno Nurger.

19:59

Zenit alustas hooaega 83 : 74 võiduga Stelmet Zielona Gora üle, möödunud nädalal alistati 79 : 67 Himki. Mõlemas kohtumises oli tiimi resultatiivseim Billy Baron, kes möödunud kahel hooajal pallis Crvena zvezda ridades. Kindlasti on see üks mees, keda Kalev peab jälgima, kuid üldiselt on Zenidi tänavune koosseis paberil väga tugev.

19:56
19:55

Õhtulehe korvpalliblogi alustab! Hetkel käib meeskondade tutvustamine, pall peaks mängu pandama umbes viie minuti pärast.