Kaia Kanepi.Foto: AFP/Scanpix
27. september 2020, 14:54

VÕIMAS! Kanepi tuli Prantsusmaa lahtistel tugeva tšehhitari vastu kaotusseisust välja ning edenes teise ringi

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 106.) alistas Prantsusmaa lahtiste avaringis tšehhitari Marie Bouzkovaga (WTA 46.) tulemusega 4 : 6, 6 : 4, 6 : 2.

35aastane eestlanna suutis avasetis murda kohe vastase servi, ent kaotas seejärel neli järgmist geimi. Lõpuks leidis Kanepi oma mängu üles, kuid esimene sett läks siiski tšehhitarile.

Teine sett kulges tasavägiselt seisuni 2 : 2, seejärel murdis eestlanna Bouzkova servi ning võitis järgmised kolm geimi, asudes 5 : 2 juhtima. Lõpuks tuli setivõit tulemusega 6 : 4.

Otsustavas setis kaotas Kanepi avageimi, võitis seejärel viis järgmist ja vormistas lõpuks raske võidu. Matš kestis kokku 2 tundi ja 15 minutit.

Teises ringis läheb Kanepi vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 20.), kes alistas tulemusega 6 : 2, 6 : 3 Venemaad esindava Margarita Gasparyani (WTA 112).

Enne matši:

Varasemalt oli Kanepi mänginud Bouzkova vastu korra, tänavu veebruaris jäi Brisbane'i turniiri veerandfinaalis tšehhitar peale tulemusega 7 : 5, 6 : 3.

14:26

Võit! 4 : 6, 6 : 4, 6 : 2 Kanepile. Matš kestis kokku 2 tundi ja 13 minutit.

14:21

Bouzkova vähendab kaotusseisu 2 : 5-le.

14:18

5 : 1!

14:16

Kanepi servimas, kuuendas geimis on seis 40 : 40.

14:12

Kanepi suudab vastase servi murda ka teistkordselt. 4 : 1 eestlannale!

14:05

Kanepi murrab tšehhitari servi ning läheb 2 : 1 juhtima.

14:02

Bouzkova pääses otsustavat setti 1 : 0 juhtima, ent Kanepi on oma servil kindel ja viigistab. 1 : 1.

13:52

Bouzkova suudab veel ühe geimi võtta, ent siis vormistab Kanepi setivõidu ära. 4 : 6, 6 : 4 eestlanna poolt vaadatuna.

13:46

Bouzkova vähendab kaotusseisu teises setis 3 : 5-le.

13:44

Kanepi servil.

13:44

Kanepit eraldab setivõidust üks geim! 5 : 2 eestlannale.

13:38

4 : 2 Kanepile.

13:25

2 : 2. Kanepi viigistab taas.

13:17

Teise seti avageimi võitis Bouzkova, ent Kanepi suutis viigistada. 1 : 1.

13:04

Bouzkova võidab aga avaseti 6 : 4.

13:04
13:03

USA lahtistel finaali jõudnud Victoria Azarenka jaoks on Prantsusmaa liivaväljakutel liiga külm. Nii valgevenelanna kui ka tema vastane Danka Kovinic lahkusid väljakult seisul 2 : 1.

Azarenka: "Ma külmun ära, kui siia istuma jään. Elan Floridas, olen harjunud sooja ilmaga. Siin on ainult 8 kraadi!"