VIDEOD | Eesti kossukoondislased välismaal: mänguaega saadakse korralikult, kuid punktid tulevad visalt

Eigo Kaljurand, 29. september 2020 13:58
Sander Raieste on murdnud ennast Baskonia algkoosseisu.Foto: Martin Ahven
Hispaania kõrgliigas mängivad Eesti korvpallikoondislased Sander Raieste, Siim-Sander Vene ja Janari Jõesaar ning Itaalias pallivad Kaspar Treier ja Henri Drell on liigade avavoorudes kenasti platsile saanud, kuid seni pole keegi neist kahekohaliste punktisummadeni küündinud.

Sander Raieste ja Baskonia on alustanud Hispaania meistriliigat täiseduga. Avavoorus Valenciat ja teises ringis Siim-Sander Vene koduklubi Fuenlabradat võitnud Hispaania suurklubi alistas pühapäeval põhiturniiri kolmandas mängus 86 : 84 Madridi Estudiantesi.

Raieste, kes on seni alustanud kõiki kohtumisi algkoosseisus, sai esmakordselt liigamängus käe valgeks. Estundiantesi vastu viskas ta pea 9 mänguminutiga kaks punkti, võttis ühe lauapalli, andis resultatiivse söödu ja tegi vaheltlõike.

Baskoniat on seni peamiselt vedanud trio Rokas Giedraitis-Tonye Jekiri-Zoran Dragic, kes on visanud keskmiselt üle 14 silma. Reedel võib Raieste platsile saada Euroliigas, kui kodusaalis kohtutakse Madridi Realiga.

Siim-Sander Vene on Fuenlabrada üks peamisi tugitalasid. Nii Obradoiro kui Baskonia vastu 23 minutit pallinud Vene viskas kohtumistes vastavalt viis ja kaheksa silma, kuid kahjuks kaotas eestlase koduklubi mõlemad matšid.

Kolmas Hispaania kõrgliigas palliv eestlane Janari Jõesaar pidi kahes esimeses voorus jälgima Manresa tegemisi pingilt, kuid Mason Makai vigastus andis 26aastasele tartlasele võimaluse, mille ta ka ära kasutas.

198 cm pikkune eestlane sai 74 : 82 kaotusmängus Valencia vastu platsile 25 minutiks. Ta arvele jäi seitse punkti, kuus lauapalli, üks vaheltlõige ja viskeblokeering. Manresal on nüüd tabelis kirjas üks võit ja kaks kaotust, millega hoitakse 12. kohta.

Itaalia kõrgliigas pallivate Kaspar Treier ja Henri Drelli liigahooaeg algas pühapäeval, kui nende tööandajad läksid kohe esimeses voorus vastamisi. Kuigi kohtumine oli veel neljanda veerandaja alguses viigis, siis lõpuks võitis Treieri koduklubi Sassari Dinamo Pesarot skooriga 95 : 85.

21aastane Kaspar Treier viskas 12 minutiga kaks punkti ja noppis ühe ründelauapalli, temast aasta noorem Drell oli platsil kolm minutit kauem, kuid punktiarve jäi avamata. Statistikasse sai ta kirja kaks lauapalli ja korvisöödu.

Leedu meistrivõistluste esimeses ringis Vilniuse Rytas võitis, kuid Kristjan Kitsing jäi nullile. Järgnevates kohtumistes sai ääremängija siiski püssi paukuma. Prienai mängus viskas Kitsing 8 silma ja Pasvalyse Pieno Žvaigždesi vastu juba 18 punkti, sealjuures viimases matšis sopsas tema kuuest teele pandud kolmesest viis. Rytasel on tabelis täisedu.

Saksamaa korvpalli kõrgliiga algab novembri alguses, kuid Maik-Kalev Kotsari tööandja Hamburg Towers pidas nädalavahetusel oma esimese treeningkohtumise. 23aastane eestlane panustas 97 : 92 võidumängu Bremerhaveni Eisbäreni üle kaheksa punkti ja kolme laupalliga.

Saksamaa esiliiga tiimi Rostocki Seawolvesi siirdunud Rain Veidemani koduklubi teatas möödunud nädalal, et ühel nende mängijal avastati koroonaviirus, mistap nende meeskond istub hetkel isolatsioonis ja lähiajal platsile ei tule.

Ka Hispaania esiliigas mängivad tänavu kaks eestlast. Kristian Kullamäe viskas ülemöödunud nädalal toimunud sõprusmängudes 25 punkti, kuid korvpallurite väsimusele viidates lükkas Palma järgmised kontrollkohtumised edasi. Real Valladolidis mängiv Martin Paasoja sai vigastusjärgselt esmakordselt väljakule, kui ta viskas 64 : 78 kaotusmängus Leche Rio Breogani vastu 2 silma.