Kaia Kanepi.Foto: Martin Ahven
30. september 2020, 18:53

BLOGI | KAHJU! Kanepi kaotas Prantsusmaa lahtistel maailma 20. reketile

Tennisist Kaia Kanepi (WTA 106.) kaotas Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste teises ringis Elise Mertensile (WTA 20.) 4 : 6, 5 : 7.

Matši alguses oli Kanepi oma pallingu hoidmisega hädas. Kui esimeses servigeimis suutis eestlanna ära hoida kolm murdepalli, siis teisel juhul suutis Mertens võimaluse ära kasutada ja Kaia jäi 1 : 3 taha. Kuid peagi suutis Kanepi mitme pika pallivahetuse võitmise toel teha murde vastu ja tabloole pandi seis 4 : 5.

Kahjuks sellest ei piisanud. Kanepi juhtis oma servigeimis 30 : 0 ja 40 : 15, millega oli sammu kaugusel 5 : 5 viigistamisest, kuid siis tegi ta paar lihtsat eksimust. Mertens teenis neli punkti järjest ja võitis 45 minutit kestnud avaseti 6 : 4.

Kui möödunud aastal suutis Kanepi Charestonis 0 : 6 kaotatud avaseti järel Mertensit võita, siis Pariisis läks teisiti. Mõlemad naised olid teises setis pallingu hoidmisega häda ja seisuks 4  : 4 olid mõlemad kahel korral servigeimid kaotanud.

Kohtumise võtmehetked tulid seisul 5 : 6, kui servima läks Kanepi. Kuigi tablool oli veel 30 : 30 viik, siis järgmised kaks punkti ning tund ja 42 minutit kestnud kohtumise võitis Mertens 6 : 4, 7 : 5 .

Belglanna liikus järgmisesse ringi, kus kohtub kas prantslanna Caroline Garcia (WTA 45.) või valgevenelanna Aljaksandra Sasnovitšiga (WTA 96.). Avaringis 4 : 6, 6 : 4, 6 : 2 tšehhitari Marie Bouzkova alistanud Kanepi jaoks on turniir läbi.

Eigo Kaljurand

5 : 7 JA MÄNG LÄBI! Mertens saab murdepalli ja Kanepi vajutab järgmisel pallivahetusel tagantkäe võrku. Üldiselt oli väga võrdne mäng, kuid otsustavatel hetkedel oli belglanna kindel. Kahju, sest Kanepi suures plaanis oli väga tubli.

18:41

Huhuh, oli õnne. Seisul 15 : 15 oli Kanepi väga lähedal topeltveale, kuid teine serv kukkus võrguripsest napilt sisse. Järgneval pallivahetusel eksib Mertens lihtsalt ja on ilmselgelt enda peale kuri.

18:38

5 : 6. Mertens vastab samaga ja ei anna Kanepile punktigi. Kuigi geimi alguses oli mõlemal naisel serviga probleeme, siis viimases kolmes setis on naised olnud väga kindlad. Pallima läheb Kanepi, Mertens on ühe geimivõidu kaugusel matšivõidust.

18:35

5 : 5! Kanepi hoiab nulliga ja Mertensil polnud võimalustki. Peab ära mainima, et Kaia servid olid suurepärased.

18:33

Avasetis läks Kanepi niisamuti 4 : 5 seisult servima ja siis suutis Mertens teha murde. Loodame, et nüüd läheb paremini...

18:31

4 : 5. Vahelduseks üks sündmustevaesem geim, kus Kaia sai küll paar punkti, kuid üldiselt oli belglanna kindel. Nüüd peab Kanepi oma servi hoidma, sest vastasel juhul on tema turniir läbi...

18:28

Ai-ai, 4 : 4. Mertens suurepärase tõrje abil saab ta murdepalli, mille ta kohe ära kasutab. Mõlemad naised on esimese serviga hädas ja vastane lastakse ise mängu. Tõsi, sellel korral näitas belglanna ka väga häid tõrjeid.

18:23

4 : 3! Mertens on esimese serviga hädas ja teised pallingud jäävad tal nii pehmeks, et need lasevad Kanepi mängu. Seisult 30 : 30 võtab Kaia terava krossi ja täpse tagantkäelöögi abil kaks punkti järjest ja eestlannale teises geimis teine murre. Nüüd on vaja vaid oma servi hoida!

18:21

Seisul 30 : 30 tuleb vigastuspaus. Õnneks on sportlased terved, kuid pallipoiss viskab selili ja hoiab jalast kinni. Tundub, et ta libastus või tõmbas lihase ära. Noormees lonkab platsilt minema ja talle leiti kiiresti ka asendus. Kohtumine jätkub.

18:16

3 : 3. Mertens üritab mitmel korral lüüa Kaiale vastu liikumist ja teha stoppe, mis sunniks Kanepit jooksma võrku. Kuid selles geimis on Kanepi valvel ja ei anna vastasele ühtegi punkti.

18:15

Kanepi on sunnitud mängima agressiivselt, sest vastane liigub väljakul väga hästi ja jooksuvõistluses poleks Kaial midagi teha. Eestlanna mängustiiliga on paratamatu, et suurepärased äralöögid vahelduvad lihtvigadega.

18:12

2 : 3. Mertens läheb kiiresti 40 : 0 ette ja kuigi Kanepi ühe punkti saab kätte, siis rohkemaks pole jaksu.

18:11

2 : 2 ehk Mertens võtab murde tagasi. Seisul 40 : 40 on Kanepil võimalus tagantkäega lüüa tühja väljakutsooni, kuid lööb selle napilt välja, millega annab Mertensile esimese murdepalli. Pika pallivahetuse järel suudab eestlanna viigistada, kuid kohe saab Mertens teisegi murde. Sellel korral Kaia kahjuks eksis lihtsal eestkäel ja lõi palli võrku. Valus ka sesmõttes, et seisuni 40 : 30 tundus, et geim on Kaial kontrolli all.

18:03

Super! Kanepi teeb murde ja seis 2 : 1. Eestlanna mängis väga agressiivselt ja mitmete äralöökide abil jõudis kahe murdepallini, millest teise kasutas ära.

17:56

1 : 1. Kanepi servid on korralikud, kuid pallivahetustes teeb eestlanna lihtsaid vigu, mistap jõutakse 40 : 40 seisuni. Kuid siis võtab Kaia kaks otsustavat punkti.

17:52

0 : 1. Mertensi serv toimib taas suurepäraselt ja ta kingib Kanepile vaid ühe punkti.

17:47

Kanepi juhtis 30 : 0 ja 40 : 15, millega oli sammu kaugusel 5 : 5 viigistamisest. Kuid siis teenis Mertens neli punkti järjest, sealjuures suutis eestlanna paaril korral ka isee eksida. Väga-väga kahju.

17:45

AI-AI-Ai. Kanepi kaotab esimese seti 4 : 6.

17:45

Mõlemad naised on nüüd mängu käima saanud. Kui kohtumise algust ilmestasid lihtsad eksimused, siis nüüd on läinud pallivahetused pikemaks ja tehakse äralööke. Kuid siis suudab Kanepi lihtsalt tagantkäel eksida, millest Mertens teenib oma kolmanda punkti järjest ja saab murdepalli.

17:38

Kanepi murrab! 4 : 5. Mertens teeb olulisel hetkel päris jabura topeltvea ja eestlanna saab murde tagasi.