WRC

Autoportaal: Sebastien Loebi ja Toyota läbirääkimised jooksid karile, kuid ta leidis Dakari ralliks meeskonna 

Toimetas Eigo Kaljurand, 30. september 2020 20:18
Foto: www.bahrainraidxtreme.com/
Sebastien Loebi ja Toyota läbirääkimised jooksid karile, mistap osaleb prantslane Dakari rallil Bahrain Raid Xtreme meeskonna värvides.

Üheksakordse autoralli maailmameistri Sebastien Loebi auhinnakapist on siiani puudu legendaarse Dakari ralli võit. Prantslane on võistlusel osalenud neljal korral, kuid seni on parimaks jäänud 2017. aastal saadud teine koht.

Samal teemal

Ralliringkondades räägiti pikalt, et tänavu Hyundaid rooliv Loeb peab läbirääkimisi Toyotaga. Mitmete allikate sõnul saanuks Loeb osaleda Yarisega MM-rallidel ja Hiluxiga Dakaris, kuid osapooled ei jõudnud kokkuleppele.

Motorsport.com andmetel sõidab Loeb Saudi Araabias toimuval Dakari rallil Bahrain Raid Xtreme ridades, millel on tugevad sidemed traditsioonilise Suurbritannia tiimiga Prodrive. 

Alates 2019. hooaja algusest sõitis Loeb Hyundais, kuid antud leping saab aasta lõpus läbi. Tänavu osales 46aastane prantslane vaid kahel WRC-etapil, kui ta lõpetas Rootsis kuuendana ja Türgis kolmandana. Möödunud nädalal küsis DirtFish Loebilt, mida tulevik toob? Toona jäi mehe vastus üsna ümmarguseks: „Hooaja lõpu plaan pole täpselt paigas ja järgmise aasta kohta ma ei tea. Mul pole halli aimugi.“

Dakari ralli, mille möödunud aastal võitis Carlos Sainz, sõidetakse Saudi Araabias 3.-15. jaanuarini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee