Auto-Moto uudised

KÕVA SÕNA! Hannes Soomer tegi Eesti motospordi ajalugu (1)

Toimetas Kaarel Täll, 3. oktoober 2020, 18:03
Hannes Soomer kihutas Prantsusmaal esikolmikusse!Foto: Kallio Racing ja WorldSBK.com
Motosportlane Hannes Soomer tõusis laupäeval Prantsusmaal Magny-Cours’i ringrajal Supersport klassi MMil esimese eestlasena poodiumile. Hooaja seitsmenda etapi esimese võistlussõidu lõpetas ta kolmandana!

„See on uskumatu, tõesti hea tunne on siin olla,“ ütles üliõnnelik Soomer peale kauaoodatud poodiumikohta Supersport klassi maailmameistrivõistlustel. Laupäevases vihmast märjal rajal toimunud võistlussõitu läks Soomer alles 16. stardikohalt. „Algus oli väga raske, vihma tõttu oli keeruline midagi näha,“ kommenteeris 22aastane Soomer pressiteate vahendusel.

Samal teemal

„Aga me tegime meeskonnaga eile ja täna hommikul väga head tööd ja suutsime ette valmistada suurepärase mootorratta,“ lisas ta. Üsna kiiresti suutis Soomer tõusta esikümnesse. Kui sõita oli jäänud 13 ringi, oli ta juba seitsmendal positsioonil ning sõitis pidevalt samas tempos liidrite Andrea Locatelli ja Lucas Mahiasega, tehes mitmel korral ka võistluse kiireima ringi. Kui sõita oli jäänud 12 ringi, lakkas vihm, järgmise ringiga tõusis Soomer kolmandaks ning suutis seda positsiooni kindlalt hoida kuni viimase ringini, mis veidi enne lõppu Glenn van Straaleni kukkumise tõttu punase lipuga katkestati.

„Tahan tänada meeskonda ning kõiki toetajaid ja abilisi, kes on minuga sellel teel olnud,“ ütles Soomer, kes on terve tänavuse hooaja hea tulemuse poole liikunud.

Supersport klassi teine võistlussõit toimub pühapäeval Eesti aja järgi kell 13.30. Soomer hoiab maailmameistrivõistlustel 75 punktiga kümnendat kohta.

Hannes Soomer.Foto: Kallio Racing ja WorldSBK.com

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee