Andreas Mikkelsen.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Mihkel Talivee 4. oktoober 2020 12:45
Mullu autoralli MM-sarja neljandana lõpetanud norralane Andreas Mikkelsen avaldas, et kuu aega tagasi sattus ta mootorrattaõnnetusesse ning sai selle käigus tõsiselt vigastada.

31aastane Mikkelsen, kes osaleb järgmisel nädalavahetusel Sardiinia rallil Petter Solbergi kaardilugejana, tõdes, et niivõrd karmi õnnetusesse polnud ta varem sattunud.

"Mul oli ebaõnne. Kukkusin mootorrattaga ning maandusin oma õlale. Olen sattunud paljudesse õnnetustesse, kuid kunagi varem polnud ennast vigastanud. See juhtus esmakordselt," vahendas Mikkelseni sõnu Norra ajaleht Dagbladet. 

Pärast avariid veetis ta nädala haiglas. Norralasel tuvastati rangluu ning kuue roide murrud. Nüüdseks on mees aga jõudsalt paranenud ning Sardiinia ralliks loodab ta rivis olla. 

"Peaksin selleks ajaks terveks saama. Ma pole saanud veel autos olla, kuid nädal on veel jäänud ning arvan, et kõik läheb hästi. Paranemine on olnud kiire. Ma pole küll täiesti terve, kuid pean valmis olema," kirjeldas hetkeolukorda Mikkelsen.

Siiski kordab norralane, et tegu oli talle väga hirmsa avariiga.

"Pärast avariid suutsin vaevu hingata. Seejärel läks enesetunne paremaks, kuid sain aru, et midagi oli väga valesti. Olin suurtes valudes," meenutas Mikkelsen.

Õnnetusesse sattumist ei tahtnud ta avalikuks teha selleks, et vältida võimalikke kuulujutte.

"Pidin sõitma kuue või seitsme nädala pärast. Tahtsin ise oma olukorda kontrollida, mitte uudiseid kellegagi jagada. Kui minu osalus olnuks kahtluse all, oleksid tekkinud erinevad spekulatsioonid. Tahtsin ise otsust kontrollida," selgitas Mikkelsen.