Konstantin Vassiljev.Foto: Erki Pärnaku
4. oktoober 2020, 17:00

PREMIUM LIIGA | Flora ja Paide võidukad, Nõmme Kalju piirdus viigiga

Eesti jalgpalli meistriliigas alistas tiitlikaitsja FC Flora koduväljakul tulemusega 2 : 1 Viljandi Tuleviku ning püsib kindlalt liidrikohal.

Neljapäeval Euroopa liiga play-off'i kohtumises Zagrebis sealsele Dinamole 1 : 3 alla jäänud Flora viis täna 36. minutil juhtima Markus Poom. Teisel poolajal jõudis sihile Konstantin Vassiljev. Viljandlaste eest lõi normaalaja viimasel minutil ühe tagasi Kaimar Saag, ent viigipunkti päästa siiski ei jõutud.

Paides pidasid tabeliseisu koha pealt üliolulise kohtumise Paide linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia. Mõlemapoolsete võimalustega matšis juhtusid võtmetähtsusega sündmused mängu viimasel kolmandikul: esmalt jättis Mark Oliver Roosnupu teine kollane kaart Levadia 67. minutil vähemusse ning kuus minutit hiljem sündis mängu ainsaks jäänud tabamus, kui Paide leegionär Deabeas saatis Levadia puuri Sergei Mošnikovi tsenderdusest tulnud palli.

Nõmme Kalju tegi kodumurul 1 : 1 viigi Tallinna Legioniga. Võõrustajad viis 70. minutil ette brasiillane Pedro Sandoval, tosin minutit hiljem viigistas penaltipunktist Deniss Vnukov. Üleajal teenis punase kaardi Kalju kaitsja Ivan Lobai.

Floral on suveräänse liidrina 21 mänguga koos 58 punkti, neist ühe mängu rohkem pidanud Paide linnameeskond järgneb 48 silmaga. Florast kaks mängu enam pidanud Kalju jätkab 44 punktiga kolmandal kohal ning Levadia on 41 punktiga neljas.