Jalgpall

Fotoreportaaž Lukase karikaturniirilt: kuivale jäänud päevakangelane, šokis Keränen ja Vanemuise oma Higuita 

Kaspar Koort, 4. oktoober 2020 20:17
Turniirist võtsid osa Vanemuise (mustades särkides), kultuuriministeeriumi (valgetes), Tartu kutsehariduskeskuse (kollastes), Eesti Rahva Muuseumi (sinistes) ning haridus- ja teadusministeeriumi (valgetes) võistkonnad.Foto: Aldo Luud
Kell on ühel septembrilõpu pärastlõunal saanud kolm, kui Tartu ülikooli päevinäinud staadionil kaigub Eesti vabariigi hümn. Eestlaulja, Vanemuise teatri näitleja Priit Strandbergi pakutud rahulik tempo ei näi kõigile sobivat, mistõttu osa lõpetab püha viisi märgatavalt varem kui Strandbergi juhitud „peagrupp“. Kuid selle võib neile andeks anda: ilmselt kibeletakse juba jalgpalliplatsile, sest algamas on mängud kuuendal Tartu sõprusturniiril.

Tegelikult võiks üritust valehäbita nimetada ka Tõnis Lukase karikaturniiriks, sest just praegu kultuuriministri ametit pidav mees kutsus turniiri omal ajal ellu. Õigemini näeb asi ajajoonele asetatuna välja nii, et esmalt moodustas suur vutifänn Lukas ministrina võistkonna haridus- ja teadusministeeriumis (HTM), seejärel Eesti Rahva Muuseumi (ERMi) direktoriks saades tegi sama ERMis ning alus kahe asutuse sõprusmänguks oligi olemas. Kutse esitati ka Tartu kultuurielu ühele kantsile Vanemuisele ning 2015. aasta kevadel sai esimene turniir teoks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.09.2020
Mika Keränen: „Ma olen Eestis mugavuspagulane – Soome elu on minule liiga kallis.“
06.09.2020
Kõvade rallimeeste mailt pärit kirjanik Mika Keränen: Tänaku tiitel ei käi soomlastele au pihta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee