Mourinho ja Tottenham häbistasid Manchester Unitedit

Toimetas Kaspar Koort, 4. oktoober 2020 21:06
Tottenham tegi Manchester Unitediga, mida ise tahtis.Foto: OLI SCARFF
Inglismaa jalgpalli Premier League'i neljandas mänguvoorus sõitis Jose Mourinho juhendatav Tottenham külla portugallase eelmisele leivaisale Manchester Unitedile. Kolme päeva eest Euroopa liigas Haifa Maccabile seitse väravat kõmmutanud Tottenham jätkas samas vaimus, kui võttis Old Traffordilt koguni 6 : 1 võidu.

Mäng algas Unitedile seejuures väga hästi, kui juba 2. minutil realiseeris Bruno Fernandes penalti. Ent vaevalt kaks minutit hiljem Tanguy Ndombele viigistas ja juba 7. minutil ilutses tablool Londoni klubi eduseis, kui täpne oli Heung-Min Son.

Unitedi mäng lagunes hoopis, kui ründaja Anthony Martiali punane kaart jättis nad 28. minutil väljakule kümnekesi. Napilt kaks minutit hiljem lõi Harry Kane Tottenhami kolmanda ja 37. minutil Son neljandagi värava. Viimati oli United kodustaadionil toimunud liigamängus lubanud endale avapoolajal sama palju väravaid lüüa 1957. aastal, kusjuures ka tookord oli nende vastaseks Tottenham.

Et punasärkide häbi oleks täielik, haamerdasid Serge Aurier (51. minutil) ja Kane (79. minutil penaltist) teisel poolajal veel kaks naela Unitedi puusärki. Senistest mängudest ühe võidu teeninud United vireleb liigatabeli 16. real, Tottenham on seitsme punktiga viies.