Jimmy Butler.Foto: AFP/Scanpix
5. oktoober 2020, 08:37

VINGE: Butleri vägev mäng aitas Miami NBA finaalseerias esimese võiduni

Korvpalliliiga NBA finaalseeria kolmandas kohtumises sai Miami Heat 115 : 104 jagu Los Angeles Lakersist. Seeriat juhib Lakers mängudega 2 : 1.

Ehkki Heatil puudusid vigastuse küüsis vaevlev keskmängija Bam Adebayo ja mängujuht Goran Dragic, võideti esimene veerand 26 : 23 ja poolaeg 58 : 54. Otsustaval veerandajal pääses Lakers küll 91 : 89 juhtima, kuid Heat tegi 8 : 0 spurdi ja napsas 11punktilise võidu.

Kohtumise peategelane oli Jimmy Butler, kes panustas võitu 40 punkti, 11 lauapalli ja 13 tulemuslikku söötu. Tyler Herro ja Kelly Olynyk viskasid 17 punkti.

Lakersi parim oli LeBron James, kes viskas 25 punkti, hankis 10 lauapalli ja andis 8 resultatiivset söötu. Kyle Kuzma ja Markieff Morris said kirja 19 punkti.

Finaalseeria neljas mäng peetakse Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva.