Korvpall

Eesti korvpalliliit esitas taotluse EM-valiksarja „mulli“ korraldamiseks 

Toimetas Deivil Tserp, 5. oktoober 2020 14:24
Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.Foto: Robin Roots
Rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) teatas septembri keskel, et tulevased EM-valikmängud novembris ja veebruaris peetakse koroonaviiruse ohu tõttu sarnaselt näiteks NBA-le "mullides". Eesti Korvpalliliit esitas taotluse novembrikuise meeste valiksarja B-alagrupi mängude korraldamiseks.

Eesti kuulub samasse alagruppi Venemaa, Itaalia ja Põhja-Makedooniaga. Valiksarja kalendri kohaselt pidanuks eestlastel novembris olema kaks kodumängu – 27. novembril Venemaa ja kolm päeva hiljem Põhja-Makedoonia vastu. Taotlusprotsessis annab see Eestile eelise.

"Mulli" nõudeid võrdleb Kuhi väiksemas mahus EM-finaalturniiri alagrupi korraldamisega. "Korraldajariik peab tagama kõrgetasemelise mängude korralduse, millele lisanduvad koroonaviirusest tulenevad eritingimused ja meetmed. Suur rõhk on mängijate testimisel ja turvanõuetel. Näiteks peavad kõik osalevad meeskonnad ja kohtumiste teenindav personal ööbima eksklusiivselt neile broneeritud hotellis," lisas peasekretär.

FIBA kinnitab võistluskeskuste asukohad neljapäeval, 8.oktoobril. Ühte linna plaanitakse koondada 4-8 võistkonda (üks või kaks alagruppi), kes mängiksid kontrollitud keskkonnas omavahel kõik planeeritud kohtumised ära.

Eesti paikneb B-grupis võidu ja kaotusega teisel kohal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee