Albert TammFoto: Aldo Luud
Mart Treial 6. oktoober 2020 09:21
Eesti parimad discgolf’i mängijad peaksid olema parasjagu Lõuna-Carolina osariigis Winthropis ja valmistuma maailma üheks mainekamaks võistluseks, homme algavateks USA meistrivõistlusteks. Paraku tuleb eestlastel seda jälgida videopildi vahendusel, sest koroonaviiruse pandeemia tõttu ei pääseta USAsse.

Eesti parim meesmängija Albert Tamm uuris saatkonnast erinevaid võimalusi, kuid ei vastanud eriloa tingimustele. „Eks ma natukene pettunud olin, sest oli üsna valmis sinna minema,“ sõnas Tamm, kes tagas pääsme USA meistrivõistlustele mulluse 10. kohaga, Õhtulehele.

„Vähemalt andsin enda poolt kõik, et see üritus minu jaoks toimuda saaks. Samas, võitja olin ma niikuinii – isegi, kui USA plaan ei toiminud –, sest sain lõpetada hooaja Eestis ning kolida offseason’iks (eesti k „hooajaväline aeg“ – M. T.) Prantsusmaale oma pruudi juurde.“

Lisaks Tammele olid koha USA meistrivõistlustele taganud Silver Lätt, Marion Kull ja Mathias Villota, kes lunastasid pääsme juulikuus Alutaguse Openil. Naistel säärast kvalifitseerumissüsteemi polnud, kuid troon jääb vabaks, sest mullune USA tšempion Kristin Tattar ei saa tiitlit kaitsma minna. Võistlus kestab 7.–10. oktoobrini.

Tamm ütleb, et lõppenud hooaja mängupilt oli küll natuke Ameerika mägede tüüpi, kuid tulemused pakkusid rahulolu. „Suutsin konkurentsi pakkuda Soome kettasangaritele, sai kaitstud Eesti meistritiitel ja võidetud Eesti karikasari ning ka Alutaguse Open, mis on seni minu kõige kõrgema kategooria võistluse võit,“ märkis ta.

Mängu kohta sõnas Tamm järgmist: „Drive’is (avavise – M. T.) esines vähem kõikumisi kui puttimise (lähivise – M. T.) osas. Hea drive ei päästa halba putti, kuid hea putt päästab halva drive’i. Paaril võistlusel otsustas puttimise osakond teha kogu süsteemile restardi ning mõni pärl on ka videol olemas. Hea meel on selle üle, et vaatamata ebakindlatele esitlustele, suutsin ikkagi konkurentsis püsida.“

Järgmist hooaega loodab Tamm alustada Ameerika mandril, kuid see sõltub paljuski koroonaviiruse pandeemia olukorrast maailmas.