Auto-Moto uudised

Rally Estonial säranud Egon Kaur: Saaremaa oskab üllatada 

Toimetas Kaarel Täll, 9. oktoober 2020 16:56
Egon Kauri stiilinäide Rally Estonialt.Foto: Aldo Luud
Täna õhtul 53. Saaremaa ralli esimestele kiiruskatsetele startivad Egon Kaur ja Silver Simm ootavad pikisilmi hooaja viimast kodurallit, kuid isegi pärast edukat Rally Estoniat on Saaremaa teed meeskonnale suureks väljakutseks ja täpne peab olema nii legendi kui ka Proto sõidujoonega.

Kauri sõnul on rallieelsed testid läinud hästi, kuigi R5 auto roolist tuttavale Protole üleminek on olnud üllatavalt võõras. „Proto juhitavus on täpsem, aga võimsusevahest tingituna nõuab ta korraliku aja tegemiseks rohkem pingutamist kurvides. Selles mõttes on see väga hea auto sõiduoskuste teravana hoidmiseks,“ ütles Kaur pressiteate vahendusel.

Kuigi Kaur on näidanud, et Ford Fiesta prototüüpauto roolis suudab ta alistada nii mõnegi võimsama autoga konkurendi, peab ta Proto jaoks väljakutseks sirgeid ja kiirendust. „Seega on ainsaks variandiks teha vahe sisse täpse kiiruslegendi ja maksimumi lähedase kurvisõiduga. Kindlasti tasub meeles hoida, et Saaremaa oskab üllatada, eriti pinnase ja pidamise vaheldumise osas.“

Egon Kaur. Foto: Mari Luud

Vaatamata sellele, et pealtvaatajaid on raja äärde oodata tavapärasest vähem, on Kauri sõnul autosid stardis siiski palju ja loodetavasti tagab see korraliku ralliõhkkonna terveks nädalavahetuseks.

Kaur lõpetas septembri alguses peetud Rally Estonia WRC3 arvestuses kolmandana ning näitas R5 autode konkurentsist tipptasemel kiirust.

Samal teemal

14.09.2020
Egon Kaur loodab järgmisel hooajal osaleda viie-kuuel MM-rallil