WRC

Urmo Aava: Rally Estonia tiim suudab alistada ka esmapilgul ületamatud raskused 

Toimetas Kaarel Täll, 9. oktoober 2020, 22:42
Tänavune Rally Estonia võitja Ott Tänak.Foto: Mari Luud
Reedel kinnitas FIA Mootorispordinõukogu autoralli maailmameistrivõistluste 2021. aasta kalendri, kuhu kuulub ka Rally Estonia, mis sõidetakse Lõuna-Eestis 15.-18. juulil.

„Eestist on saanud maailmatasemel ralliriik. Võimalus koondada kogu rallimaailm taas Eestisse ja korraldada rahvusvahelist võistlust suuremas mahus tähendab usku, et meil on võimekust rallisõpradele senisest enamatki pakkuda. Kinnistasime seda eeskujuliku sündmusega, mida Rally Estonia meeskond koostöös toetajate ja Eesti inimestega tänavu vaid 63 päevaga korraldas. Tänan südamest Rahvusvahelist Autoliitu FIA ja WRC promootorit tervele Eestile olulise tunnustuse eest ning soovin järgmise Rally Estonia korraldajatele ainult õnnestumisi!“ ütles peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

Eesti Autospordi Liidu juhatuse liige Janis Kaal tõdes, et tänane otsus pole üllatav. „Kinnitus Rally Estonia lisamisest 2021 aasta MM-kalendrisse oli oodatud ja sugugi mitte üllatav: käesoleval aastal tõestasid korraldajad, et kõige kõrgemal tasemel võistluste läbiviimisega tullakse suurepäraselt toime ka kõige keerulisemates oludes ja viimase vindini tihedas ajaraamis. Kahtlemata on see tunnustus kõigile neile tuhandetele, kes mistahes viisil käesoleval aastal ralli ettevalmistuses ja läbiviimises kaasa lõid,” rääkis Kaal.

Ta jätkas: „Nõustun nendega, kelle sõnul on kodustel teedel sõidetav MM-etapp parim võimalus siinsele rallieliidile potentsiaali avamiseks ja enda talendist märku andmiseks. Ehk seni vähest äramärkimist leidnud faktina tooksin omalt poolt välja, et sarnastel spordiüritustel hangitud kõige kõrgematele standarditele vastav kogemus ja teave kandub edasi ja aitab kaasa kohalike autospordiürituste korraldusliku taseme tõusule. Loodame, et järgmisel aastal tuleb vähem tegeleda terviseriskide maandamisega ja sellevõrra rohkem saab ressurssi kasutada positiivsete emotsioonide loomiseks.”

Võistluse direktor Urmo Aava tänas kõiki partnereid, kellega on teinud aastate jooksul koostööd: „Kümne aastaga on Rally Estonia korraldusmeeskond arenenud tiimiks, kes suudab alistada ka esmapilgul ületamatud raskused. Aga me ei ole seda teinud üksi. Meil on olnud läbi aegade tugevad partnerid, seda nii erasektoris, riiklikus sektoris kui ka rahvusvahelisel tasemel,“ ütles Aava.

„2020. aastal saime erakordse võimaluse korraldada Eesti esimene FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp. Me täname Eesti riiki igakülgse toe eest läbi nende aastate ja Rahvusvahelist Autoliitu FIA ning WRC promootorit usalduse ja võimaluste eest. Eesti rallifännid on saanud üle maailma kiita ja ühinen siinkohal nende sõnadega. Tänavusel Rally Estonial näitas rallipublik ennast nende keerulistes oludes parimast küljest. Vaadates täna tagasi septembris toimunud Rally Estoniale, võin kindlalt öelda, et üheskoos õnnestusime selles 101%. Selle kinnituseks on see, et aastal 2021 on Rally Estonia FIA autoralli maailmameistrivõistluste kalendri etapp.“

MM-sarja kalender aastaks 2021:

 • Monte Carlo (21.-24. jaanuar)
 • Rootsi (11.-14. veebruar)
 • Horvaatia (22.-25. aprill)
 • Portugal (20.-23. mai)
 • Sardiinia (3.-6. juuni)
 • Keenia (24.-27. juuni)
 • Eesti (15.-18. juuli)
 • Soome (29. juuli - 1. august)
 • Suurbritannia (19.-22. august)
 • Tšiili (9.-12. september)
 • Kataloonia (14.-17. oktoober)
 • Jaapan (11.-14. november)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee