Pärnu peatreener Heiko RannulaFoto: Tiina Kõrtsini
10. oktoober 2020, 19:32

Eesti-Läti liiga kohalikus avalahingus alistas Pärnu TalTechi

Eesti-Läti liigas tulid esmakordselt väljakule Maarjamaa meeskonnad, kui Pärnu Sadam alistas võõral väljakul TalTechi  69 : 65.

TalTech Spordihoones alustasid kohtumist teravamalt külalised, kes võitsid poolaja 34 : 24, kuid kodumeeskond tuli mängu tagasi. Kolm minutit enne matši juhtis TalTech 62 : 58, kuid Pärnu lõpetas mängu 11 : 3 vahespurdiga, mis tõi neile võidu.

Pärnu meeskonna sangar oli lätlane Linards Jaunzems, kes lõpuminuteil viskas mitu olulist korvi ning mängu lõpuks sai kirja 18 punkti ja 15 lauapalli, millest viis ründelauast. Teda toetasid 15 silma toonud 18aastane tulevikulootus Kasper Suurorg ja 11 punkti kogunud Eesti koondislane Robert Valge.

Taltechi poolel jõudsid kahekohalise punktisummani Oliver Metsalu, Erik Keedus ja Indrek Kajupank, kes viskasid vastavalt 18, 15 ja 10 silma. Suurt rolli Pärnu võidus mängis nende teravus. Kui Taltech teenis 9 vabaviset ja tabas neist 5, siis Pärnu meeskond pääses joonele 33 korral, kust saadi 21 punkti.

Pühapäeval kohtub Tallinna Kalev/TLÜ Tartu Ülikooli ja Rakvere Tarvas Rapla Avis Utilitasega.