20aastane Oliver Suurorg panustas Tartu võitu 15 punktiga.Foto: Tiina Kõrtsini
11. oktoober 2020, 21:55

Tartu Ülikooli noor meeskond purustas Müürsepa hoolealused, Rapla alistas Tarva

Eesti-Läti liigas tulevad sellel nädalavahetusel esmakordselt väljakule kohalikud klubid. Avavoorus alistas Tartu Ülikool 27 silmaga Tallinna Kalev/TLÜ, Rapla oli üle Rakverest.

Tartu Ülikool on Eesti-Läti liiga noorim tiim, kelle mängijate keskmine vanus on alla 20 aasta, kuid avamatšis seda tunda polnud. Tartu Ülikool võitis poolaja 45 : 40 ja neljandale veerandajale mindi vastu kaheksapunktilises eduseisus.

Sotid tehti otsustavalt selgeks viimasel kümnel minutil. Kalev/TLÜ pallurid patustasid mitmete pallikaotuste ja möödavisetega, mistap Emajõe Ateena esindusklubi võitis neljanda veerandaja 26 : 7 ja terve kohtumist 100 : 73.

Tartu poolelt tegi enim pahandust USA keskmängija William Rayman, kes tõi 34 punkti ja võttis maha 11 lauapalli, millest lausa üheksa ründelauast. Channel Banks toetas teda 18, Oliver Suurorg 15 ja Robin Kivi 10 silmaga.

Kalevi poolel olid parimad skoorijad 19 punkti ja 17 lauda noppinud Emmanuel Wembi ja 16 silma visanud Siim-Markus Post. Meeskonnale said saatuslikuks nõrk kaugvisete tabavus (21st üritusest sopsas vaid viis) ja rohked pallikaotused (15 Tartu seitsme vastu).

89 : 81 Rakvere Tarva alistanud Rapla Avis Utilitas tõi mängu murrangu teisel veerandajal, mis võideti 22 : 8 ja viis tiimi poolajaks 42 : 28 ette. Kuigi Rakvere jõudis pooltunnil veel kümne silma kaugusele, siis külalised seilasid rahulikult võidusadamasse.

Rapla poolelt tõid Saimon Sutt, Fahro Alihodzic ja Roberts Freimanis vastavalt 20, 19 ja 18 punkti, mängu resultatiivseim oli 22 silma toonud Rakvere tagamees Egert Haller

Laupäeval alistas Pärnu Sadam alistas võõral väljakul TalTechi  69 : 65.