Spordivaria

„Pooleaastane võistluspaus ei ole olnud vaimselt kerge.“ 

Toimetas Deivil Tserp, 12. oktoober 2020, 11:15
Kristin Kuuba.Foto: Aldo Luud
Teisipäeval algab Taanis Danisa Denmark Open, mis on esimene sulgpalli suursündmus pärast märtsis alanud koroonaviirusest tingutud pausi.

Kevadel jõuti mängida viimase turniirina mainekas All England ning seejärel jäi rahvusvaheline kalender seisma ja maailma edetabeli punktid külmutati. Denmark Open on seega All Englandi järel esimene kalenderplaanis olev World Tour turniir üle kuue kuu.

Eestlastest osalevad Denmark Openil Kristin Kuuba üksikmängus ning Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naiste paarismängus. Helina Rüütel lööb kaasa ka segapaarismängus koos Mihkel Laanesega.

Esialgu tõi loos Kristin Kuuba (BWF 59) esimeseks vastaseks turniiril parima paigutusega ja maailma edetabelis 3. kohal asuva Akane Yamaguchi Jaapanist. Yamaguchi hiljem aga loobus ja nüüd selgub Kuuba esimene vastane vahetult turniiri eelõhtul, kui loositakse tabelisse reservis olnud mängijad.

Kuuba sõnul on võistluse eel peamine ootus, et see toimuks. "Pooleaastane võistluspaus ei ole olnud vaimselt kerge," rääkis ta. "Võistlusnälg kasvas iga nädalaga. Samas andis paus aega arendada nii üldfüüsilist kui sulgpalli poolt."

Naiste üksikmängus on Yamaguchi loobumise järel kaks tugevama asetusega mängijat maailma edetabeli neljas ja endine maailmameister Nozomi Okuhara Jaapanist ning olümpiavõitja ja mitmekordne maailmameister Carolina Marin Hispaaniast.

Naispaar Marran ja Rüütel võivad loosiõnne üle pigem rõõmustada. Nemad kohtuvad esimeses ringis prantslaste Vimala Heriau ja Margot Lambertiga. Maailma edetabelis 73. kohal olevatel eestlastel ei tule 60. kohta hoidvate prantslastega kindlasti kerge mäng, kuid naispaaride nimekirja vaadates, oleks võinud loos tuua esimeses ringis vastu ka hulga nimekamaid vastaseid.

Segapaarismängus on Rüütelit ja Laanest avakohtumises ootamas maailma 67. paar Victoria Williams ja Gregory Mairs Inglismaalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee