Jekaterina Mirotvortseva.Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
12. oktoober 2020, 13:35

Eesti parim käija krooniti ka murdmaajooksus Eesti meistriks

Pühapäeval toimusid Järvakandis Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, kus selgusid parimad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni.

Naiste vanuseklassis U20 võitis 3 km jooksu Eesti parim käija Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe), kes läbis distantsi ajaga 10.37. Teise koha saavutas Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK) 11.25-ga ning kolmas oli 11.56-ga Birgit Veldi (Saue KJK).

Naistest krooniti Eesti meistriks Laura Maasik (Nõmme KJK), kes juhtis tervet 6 km distantsi algusest lõpuni, võidutsedes ajaga 21.09. Maasiku järel lõpetas teisena Pille Hinn (Sparta SS), kes läbis trassi ajaga 21.18 ja kolmanda koha võitis Maria Veskla (Sparta SS) 22.40-ga

Meeste arvestuses võitis 10 km distantsi Karel Hussar (SK Jooksupartner) ajaga 31.52. Hõbeda teenis möödunud aasta meister Olavi Allase (Tartu SS Kalev) 32.15-ga ning pronksmedal riputati kaela Juri Kovaljovile (Audentese SK), kes läbis distantsi 32.24-ga. Kovaljov oli selle tulemusega ka parim U23 vanuseklassi jooksja.

Meeste U23 arvestuses läks hõbemedal Mark Abnerile (Treeningpartner) 32.40-ga ning pronksine autasu riputati kaela 32.51-ga Andry Soole (Sparta SS). Naiste U23 vanuseklassi meistrikulla võitis Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe) 24.17-ga. Tema järel lõpetas ajaga 24.43 Jelizaveta Ševtsova (KJK Kalev-Sillamäe) ja kolmandana Annika Roosleht (Treeningpartner) 25.53-ga.

Noormeeste U20 klassis ei jätnud teistele sõnaõigust Audentese SK sportlane Robelt Telpt, kes võitis 3 km distantsil meistrikulla täpselt 9 minutiga. Talle järgnes 9.16-ga Kalev Hõlpus (Rapla JK) ning pronksi teenis 9.29-ga Johan Tamm (Tartu SS Kalev).

Noormeeste U18 3 km murdmaajooksu esikoha teenis tulemusega 9.21 Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi), kellele järgnesid 9.36-ga Raimond Parts (Treeningpartner) ning 9.37-ga Marko Gerassimov (Valga SK Maret-Sport). Neidude U18 vanuses näitas kõige väledamat minekut Mari Mai Ruus (Tartu SS kalev), kes läbis 2 km raja 6.55-ga. Sekundiga kaotas võitjale Anete Randma (SK Fortis), tulemusega 6.56 ja pronksmedal riputati kaela 6.59-ga Triin Eralale (Rapla JK).

Poiste U16 meistriks krooniti Kevin Jõesoo (Rapla JK) ajaga 5.58. Jõesoo järel ületas lõpujoone Gregor Rasva (Audentese SK) ajaga 6.02, kolmas oli Romet Kivi (SK Viraaž) 6.11-ga. Tüdrukute U16 vanuseklassis võidutses Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kes läbis 1,5 km pikkuse distantsi ajaga 5.31. Hambidge järel teenis hõbeda 5.34-ga Marleen Koll (Audentese SK) ja pronksmedali viis koju Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) tulemusega 5.36.

Kõige noorema vanuse ehk U14 poiste arvestuses võitis meistritiitli Romet Ridalaan (UP Sport) 2.59-ga. Hõbemedali teenis 3.02-ga Andre Näppi (SK Lindon) ja kolmandaks tuli Aksel Tähepõld (Saue KJK) 3.03-ga. Kõige nooremate tüdrukute Eesti meistriks krooniti Hedi Andre (SK Elite Sport), kelle võiduajaks märgiti 3.07. Hõbeda võitis Etriin Etverk (Rakvere KJK Vike) ajaga 3.13 ning pronksile tuli Kristiin Paas (UP Sport) 3.16-ga.