Spordivaria

Norra sport on pankrotis ja vajab riigilt 15 miljonit 

Toimetas Eigo Kaljurand, 12. oktoober 2020 20:26
Norra olümpiakomitee sõnul on riigi spordisaalide haldajad hädas (pilt on illustratiivne)Foto: Aldo Luud
Norra olümpiakomitee ja spordi keskliit (NIF) palus riigi valitsuselt täiendavad 160 miljonit Norra krooni (15 miljonit eurot - toim) rahalisi vahendeid, mis aitaks neil koroonaviiruse pandeemia mõjudega hakkama saada.

Kuigi Norra kuulub maailma rikkaimate riikide hulka, siis koroonapandeemast tekkinud surutis on sealsed spordiseltsid põlvi löönud. Ehkki riigis kehtivad riiklikud kompensatsioonid, siis NIFi sõnul on paljud organisatsioonid väljaspool selle mõjuala ja rahaliselt hädas.

Samal teemal

"Norra spordi on päästnud kompensatsioonid, mis on kehtestatud pärast seda, kui kroonipandeemia märtsis riiki tabas," lausus olümpiakomitee president Berit Kjøll. "Kavad on takistanud pankrotte, sulgemisi ja suuri rahalisi kahjusid kogu spordispektris."

Tema sõnul tuleks toetusi laiendada, et see hõlmaks ka seda osa spordist, mis on jäänud täielikult toetustest eemale või lihtsalt rahaliselt hätta.

"Seetõttu soovitame tungivalt, et hüvitise skeemi kuuluksid ka need organisatsiooniliikmed. See on ülioluline, et takistaksime nende tegevuse lõpetamist või pankrotti minekut," jätkas ta. NIFi teatel on seni rahastusest ilma jäänud muuhulgas võitluskunstid, kickbox ja tantsuklubid, samuti vabatahtlikud spordisaalid.

"Seetõttu palub Norra spordi keskliit valitsuselt neile 160 miljonit krooni eritoetust, kas praeguse hüvitiste raames või mõnel muul viisil," ütles NIF oma avalduses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee