Spordivaria

VÄGEV INFOGRAAFIKA | Vanameister tõukas Messi ja Ronaldo rahatabeli tipust, aga vaata kes teenis enim 90ndatel 

Toimetas Oliver Lomp, 13. oktoober 2020, 16:31
Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi maskidega fännidFoto: Reuters/Scanpix
Youtube’i kanal Ranking Royals on koostanud vägeva infofraafika, milles reastatakse viimase 30 aasta enimteenivad sportlased aastate kaupa.Reaalajas liikuv graafika algab poksijate valitsemisajaga, kuna suisa neli kindameest on tabeli tipus. Liider on Mike Tyson, teisel kohal Buster Douglas ja kolmandal Sugar Ray Leonard. Esimene mitte-poksija on tabelis vormel-1 piloot Ayrton Senna.

1991sel aastal tõukas läbi aegade parimaks korvpalluriks peetav Michael Jordan poksijad troonilt, ent 1993ndal võttis Tyson taas sisse esikoha. Kahe superstaari omavaheline kemplemine käis veel aastaid - kord üks peal, siis teine - ent 1996ndal aastal läks Jordan kaugele eest ära. 1998nda aasta lõpus tõugati Jordan troonilt vormel-1 legendi Michael Schumacheri poolt, kes omakorda kaks aastat hiljem loovutas koha golfiäss Tiger Woodsile.

Samal teemal

Golfimees oli teistelt pika puuga ees koguni üheksa aastat, kuni kerkis komeedina tabelisse poksija Floyd Mayweather. 2012. aastal hõivas teise koha Mayweatheri kibe konkurent Manny Pacquaio ning taas oli poksijate ülemvõim. Malaisia mees Pacquaio hõivas 2013. aastal isegi korra esikoha, ent ameeriklane läks taas juhtima ning oli teenistuse osas esikohal 2016. aasta lõpuni.

Siis tõusis tippu jalgpallur Cristiano Ronaldo, kellele järgnesid tihedalt korvpalliäss LeBron James ja Ronaldo konkurent Lionel Messi. Mayweather tõusis taas pika puuga juhtima 2017ndal aastal, ent mullu läksid temast mööda Messi (tõusis esimeseks), Ronaldo ja Neymar.

Kolmiku on tänaseks alistanud aga üllatuslikult vanameister, šveitsi tenniselegend Roger Federer, kellest on kujunenud juba ammu omaette bränd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee